Konkurentsist läbimurdmise aeg

OMA EHITAJA AS

Konkurentsivõimelisim ehitusettevõte 2008Kaido Fridolin

Oma Ehitaja on Eesti ehitusturul üsna uus tegija. 2007. aasta oli ettevõtte tegevusajaloos teine täispikk tegutsemisaasta. “Meie suurimaks väljakutseks eelmisel aastal oli tõestada, et 2005. aasta oktoobris asutatud ettevõte Oma Ehitaja ei ole lühiajaline projekt, vaid loodud pikaajaliseks tegutsemiseks Eesti ehitusturul. Nüüd on hea öelda, et ühise tööga on loodud stabiilselt tegutsev ettevõte,” on ettevõtte juht Kaido Fridolin veendunud.

Ettevõtte juht jäi eelmise aastaga väga rahule - käive kasvas peaaegu kaks korda ja kasum üle kuue korra. “Kindlustasime oma positsiooni ja tuntust Eesti ehitusturul. Seetõttu võib aastat igati kordaläinuks hinnata. Rahul võib olla ka sellega, et suutsime kõik oma lubadused tellijate ees korrektselt täita, suhted alltöövõtjate ja partneritega on seni olnud konstruktiivsed ja tegusad. 2007. aastal valmisid ja anti tellijatele kasutusse sellised suuremad ehitusobjektid nagu Kaubakeskuse „Kaubamajakas” laiendus Pärnus, Pärnu Linnavalitsuse büroohoone, büroohoone (restoran Mercado) Tallinnas Ülemiste Citys, AS A-Selveri suurköögi tootmishoone Lasnamäe tööstuspargis ning AS Sarkop tootmis- ja büroohoone Rae vallas.

Suurim väärtus on inimesed

Eelmise aasta majanduslangus Oma Ehitajale mõju ei avaldanud. See on ka loomulik, sest ehitussektorit mõjutavad majanduse langused ja tõusud umbes aastase või veel pikema viivitusega. Sel aastal on ettevõte muutustega arvestanud ning olulisemateks märksõnadeks on firmajuhi kinnitusel kvaliteetne teenus, kokkulepetest kinnipidamine, kaalutletud otsused ja efektiivsus.

Kohe jutuajamise alguses jõuab Fridolin aga ettevõttes töötavate inimeste olulisuse juurde. “Oma Ehitaja suurim väärtus ongi inimesed. Kuigi Oma Ehitaja on suhteliselt noor ettevõte, töötavad seal pikaajaliste ehituskogemustega inimesed. Meie spetsialistid on oma karjääri jooksul töötanud nii väikeettevõtte kui ka rahvusvahelise kontserni (FKSM, YIT) tingimustes ning juhtinud mitmeid suuremahulisi ehitusprojekte. Olulisemad otsused sünnivad koostöös kolleegidega. Kuna Eesti majanduskeskkond ja -kasv näitab jahtumise ilminguid ja eriti puudutab see just kinnisvaraarenduse- ja ehitussektorit, siis ei ole ka meil järgmisteks lähiaastateks põhjust hüppelist kasvu planeerida. Samas tagab normaalne lepingute portfell ettevõtte stabiilsuse ja kasumliku tegevuse.” Töötajate motivatsiooniks ettevõttes on firmajuhi sõnul stabiilsus ja tulemuse väärtustamine.

Hea on see, et kui veel aasta aega tagasi olid probleemid tööjõuga ehitusturul täiesti tavaline nähtus, siis nüüd on see veidi teistmoodi. “Head spetsialistid on alati hinnatud olnud ja neil töö leidmisega probleeme pole. Oma Ehitaja on spetsialistidega hästi ja tasakaalustatult komplekteeritud. Meil on nii pikaajalise ehituskogemusega spetsialiste kui ka õppimishimulisi noori. Sellist suunda tööjõu arendamisel oleme hoidnud teadlikult.”

Konkurents Eesti ehitusturul on oluliselt tihenenud

Eestis tihedasse ehitussektori konkurentsi hüppamine nõuab omamoodi julgust. Oma Ehitaja aga sellise julgustükiga hakkama sai. Võrreldes hetkeolukorda 2005. ja 2006. aastaga on selgelt tunda konkurentsi teravnemist ja turul püsimine pole just kõige kergem ülesanne. Kaido Fridolin on veendunud, et tänane olukord on üsnagi sarnane 1998/1999 aastaga ehk olukorraga 10 aastat tagasi. Samas on tema sõnul konkurents alati tervitatav ja tervendav nähtus. Viimaste aastate jooksul on pidevalt näha seda, kuidas ehitusettevõtteid tekib ja samas kaob turult. Stabiilselt jäävadki tegutsema vaid tugevad ettevõtted, arvab ta.

Hea juhi olulised omadused

Hea juht peab olema oma töötajatele eeskujuks ja ettevõtte mootoriks, on Fridolin kindel. Oluline on loomulikult ka kokkulepetest kinnipidamine. “Minu üheks motoks on olnud kohelda inimesi või töötajaid võrdselt, olenemata tema soost, rahvusest või positsioonist ametiredelil. Samas on oluline töötaja panus ettevõtte arengusse, mida tuleb väärtustada. Koolitus on kindlasti vajalik. Selleks on eeldus, et inimene tahab ka ise areneda ja õppida, sest kedagi vägisi targaks ei tee. Seetõttu on suur roll ka iseseisval täiendamisel. Palju õpitakse ka tegemise käigus. Meie ettevõttes toimib hästi kogenud projekti- või objektijuhi ja noore areneda sooviva ehitusspetsialisti koostöö ja õpe.”

Kaido Fridolini ehitussektorisse sattumine pole olnud juhuslik. Pärast TPI lõpetamist ja ehitusinseneri diplomi saamist ta sellele tööle käe andiski. Nüüd on mees oma pidevast tööstaažist juba 20 aastat olnud seotud ehitusega. “Ehitus on valdkond, kus standardseid lahendusi reeglina ei ole. Iga projekt on unikaalne. Sinu tegevusest jääb jälg maha aastakümneteks.” Motivatsiooni valem on firmajuhi jaoks lihtne: “Mulle meeldib see töö, lisaks võimaldab see oma perele normaalse elukeskkonna luua.”