Aasta Areneja 2009 nominendid

Selle kategooriaga tunnustatakse hiljuti startinud ja hästi arenenud ettevõtteid, kes on jätkusuutlikud, kiire kasvuga ning tegelevad aktiivselt tootearendusega. Kolmas tegevusaasta on ettevõtte arengus sageli krii tiline aeg ning tegutsemist üle kolme aasta saadab enamasti pikemaajalisem edu. Seetõttu soovivad riik ja ettevõtlusorganisatsioonid esile tuua ettevõtteid, kes on kolme esimese tegevusaasta jooksul osutunud kiiresti arenevateks ja kasvavateks ning keda võib pidada jätkusuutlikeks. Võitja väljaselgitamine aitab esile tuua. kõige edukamalt turule sisenenud uut väikeettevõtet.

GSM VALVE OÜ


GSM Valve OÜ pakub juhtmevabasid kodu- ja autovalve süsteeme, mis teavitavad klienti ja tema poolt määratud isikuid mobiilside teel häireolukordadest. Teise ärisuunana pakutakse GPS-põhiseid logistikateenuseid.

Häire korral helistab turvasüsteem tähelepanu äratamiseks kliendi poolt määratud kontaktnumbritele ning mobiiltelefonile saabuv SMS sisaldab täpset infot, missugusest andurist häire tuli. Nii teab klient täpselt, mis ruumiga ning mis tüüpi häirega (liikumis-, suitsu- või muu andur) tema kodus on tegu ja teab vastavalt ka reageerida.

Ettevõte tegutseb alates 2005. aastast, olles igal aastal näidanud märkimisväärset kasvu. GSM Valve OÜ konkurentsieelisteks on hea toode, õige ajastus ning intensiivne müügipoliitika, mis on lühikese ajaga teinud ettevõtte tuntuks ning teda võetakse turul kogenud partnerina. GSM Valve OÜ pakub teenuseid üle kogu Eesti, samuti on tal tütarfirmad Lätis ja Leedus, kus plaanitakse mõne aastaga saavutada liidripositsioon. Eestis ja Lätis on GSM Valvel üle 4500 kodukliendi ja üle 300 GPS-logistikateenust kasutavat äriettevõtet. GSM Valve OÜ kasutas oma arendusel EASi pakutavaid toetusi – nõustamistoetust, alustava ettevõtja starditoetust, eksportturunduse toetust ja arendustöötaja värbamise toetust.


KUUSK OÜ


Kuusk OÜ asutati 2005. aastal üritusturundusteenuseid pakkuva ettevõttena. Ettevõtte asutaja, juht ja visionäär Aivar Kuusk oli selleks ajaks valdkonnas tegutsenud juba üle 10 aasta. Kuusk OÜ on arenenud stabiilselt, kinnistanud lojaalseid kliente ning luues nende äri hüvanguks väärikaid hetki. Ettevõtte edu saladuseks võib pidada oma klientide head tundmist ja tunnetamist, samuti pühendumist ning veendumust, et peab tegema just sellist tööd, mida armastad.

Kuusk OÜ käive ulatus 2008. aastal 12,7 miljoni kroonini, ning teenis kasumit ligi 0,5 miljonit krooni. Ettevõte andis tööd kolmele töötajale.