Eksportöör 2009 nominendid

Tunnustame ettevõtteid, kelle ekspordikäive, ekspordikäibe kasv ja lisandväärtus ühe töötaja kohta 2008. aastal oli suurim, kes on panustanud toodete arendusse ja kasutab tunnustatud kvaliteedijuhtimissüsteemi.

AEROC AS

Aeroc AS on välja kasvanud 1991. aastal alguse saanud Eesti erakapitalil põhinevast ettevõtete grupist, mis asutamisest möödunud enam kui 11 aasta jooksul on edukalt tegutsenud mitmes ehitusmaterjalitööstuse valdkonnas – seadmete ja tehnoloogia projekteerimises, lubjatootmises ning poorbetoontoodete vahendusmüügis.

1995. aastal alustati koos Kivilõvi Inseneribürooga Soomes valmistatavate Siporex-poorbetoontoodete maaletoomisega Eestis ning alates 1997. aastast on ettevõte paralleelselt olnud ka Peterburi lähistel Saksa Hebel-tehnoloogial töötava poorbetoontoodete tehase ainuesindajaks Eestis. Nende aastate jooksul on Eestisse kerkinud üle 150 eramu, mille ehitamisel on kasutatud kaasaegset poorbetoontoodetest majakarbi komplekssüsteemi. Siporex-plokke ja –vaheseinaplaate on samuti kasutatud mitmete Tallinna esindushoonete seintes.

2000. aasta suvel alustati uue kaasaegse poorbetoontoodete tehase rajamist Kunda lähistele. Ca 100 miljoni krooni suurune investeering valmis 2001. aasta lõpus ning alates 2002.aasta kevad-suvest on AEROC tooted saadaval kõigis Eesti suuremates ehitusmaterjalide kauplustes. Lisaks Eestile müüakse praegu AEROC plokke, -vaheseinaplaate ning –liimsegusid ka Rootsi, Taani, Norra, Soome, Läti ja Leedu turgudel, eksportkäibeks tuleb ca 84 protsenti.

Aastal 2009 turule tulnud uudis on Aeroci poorbetoonist laepaneel, mille abil on nüüd võimalik kodumaistest Aeroc-materjalidest valmis ehitada kogu kivimaja.
AEROC toodete põhilised kvaliteedinäitajad – mahukaal, survetugevus ja mõõdutäpsus – vastavad Euroopa standardite kõrgeimatele nõudmistele.


DEMIDOV INDUSTRIES AS


Demidov Industries on Eesti oludes ainulaadne metallurgiafirma, olles spetsialiseerunud alumiiniumi- ja rauasulamite tootmisele ning ekspordile. Ettevõtte toodangut kasutavad tööstusettevõtted legeerivate lisanditena alumiiniumitööstuses, rauasulameid terasevalutööstuses, võimalikeks klientideks on mistahes nende valdkondade ettevõtted.

Ettevõte kasutab oma Ülemiste Citys asuvas tehases uusimaid kõrgtehnoloogilisi seadmeid. Järjekindlalt panustatakse tootearendusse ja tehnoloogia täiustamisele. Eelise selleks annab personali kõrge kvalifikatsioon, pikaajaline kogemus ning väärtuslik tagasiside välisturgudelt.

Ettevõtte käibeks 2008. aastal  kujunes 352 miljonit krooni, millest 99% moodustas eksport. Tööd pakub Demidov Industries AS rohkem kui 60 inimesele.