ABB AS

Konkurentsivõimelisim tööstus- ja energeetikaettevõte 2014

ABB, üks esimesi julgeid, kes Eestit usaldas

Kui 2012. aastal alustati Eestis maailma esimese üleriigilise elektriautode kiirlaadimisvõrgustiku rajamist, sai riigi partneriks selles unikaalses projektis energeetika- ja automaatikaettevõtte ABB. Täna kannab enam kui 160 kiirlaadijat Eesti linnades ja maanteede ääres just ABB logo. Elektriautode kiirlaadimissüsteem on aga vaid väike osa ABB panusest Eesti tehnoloogiasektori arengusse.
Jüris aasta tagasi hiiglasliku tehnoloogialinnaku One Campus avanud Rootsi-Šveitsi päritolu ettevõte ABB ei näi väsivat. Ilma suurema kärata investeeritakse tootmisse, palgatakse inimesi ning kinnistatakse oma kohalolu Eestis. CV Keskuse iga-aastase Eesti hinnatuima tööandja uuringus peeti ABB-d paremuselt kuuendaks tööandjaks, mis tähendab, et ABB-s leiab töötaja lisaks heale palgale ka kiired arenguvõimalused ja inspireeriva kollektiivi!
Generaatoreid, muundureid, komplektalajaamasid ja elektrikilpe tootva ettevõtte teeb eriliseks ka asjaolu, et ABB on üks esimesi globaalseid korporatsioone, kes Eestis tugevalt kanda kinnitas. Tänaseks on siin tegutsetud juba üle 20 aasta. Kui 1992. aastal andis ABB Eestis tööd kümnele inimesele, siis 2014. aastal töötas ettevõttes juba üle 1200 inimese. Tallinna lähistel Rae vallas Jüri alevikus tegutsevasse tehnoloogialinnakusse on aastate jooksul investeeritud üle 80 miljoni euro.


ABB tegevus Eestis jaotub kolme valdkonna vahel. Ettevõtte neljas tehases toodetakse tuule- ja diiselgeneraatoreid, ajameid ja taastuvenergiaseadmeid, elektrikilpe ning komplektalajaamu. Müügiüksused tegelevad ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide, kesk- ja madalpingetoodete, automaatikaprojektide ja robotite müügiga, lisaks pakub ABB korrashoiuteenuseid tööstusklientidele.