Aqva Hotels OÜ

Piirkonna ettevõte 2013


Roman Kusma:
Oaas Virumaa südames                                                

 Roman Kusma on Aqva Hotelsi juhatuse liige

25. septembril oli Rakveres kuum päev: Tarvase korvpalliklubi fännid said mängida palli oma lemmikute vastu. Ainult mõõduvõtmine ei toimunud mitte spordisaalis... vaid AQVA spaa basseinis! Täisvarustuses Rakvere Tarva mängijad lükati vette ja melu nende ümber kestis hilisõhtuni.
Nii ristivad rakverelased sügiseti mängumehed täieõiguslikeks uue hooaja korvpalluriteks.

Lennukad ideed ja unikaalne lähenemine on AQVA spaaga käinud käsikäes juba selle loomisest saati. „AQVA spaa on eelkõige ühe unistuse täitumine. Unistuse täitumine, kus Rakvere elanikud ei pea sõitma mitmesaja kilomeetri kaugusele, et tervislikult veemõnusid nautida. Ja et tänu spaale elu väikelinnas ei hääbu, vaid saab sisse uue hoo,“ sõnas Aqva Hotels OÜ juhatuse liige Roman Kusma. „Nüüd saavad kõik aru, et Rakvere on väga sobilikus kauguses nii Tallinna lennujaamast, sadamast, 200 000 elanikuga Ida-Virumaast kui ka Tartust, samuti jääb see Peterburist saabujatele tee peale.“ Roman Kusma on olnud ettevõtja 1990ndatest aastatest
peale, esimene suurem projekt oli Rakveres Berliini trahteri käivitamine.

AQVA loomisel pani Kusma kohe alguses paika eesmärgi olla Eesti parim spaa, mis tähendab tasemel teenuseid ning kvaliteedi ja hinna suhet. 2008. aastal, kui spaa avati, oli majandus nii suures languses, et omanikud said tunda masu laastavat mõju. See aga elati üle kvaliteeti langetamata.

AQVA Hotels & Spa asub Rakvere kesklinnas ja hõlmab 120 hotellituba, kuut moodsalt sisustatud seminarisaali ning lisaks vee- ja saunakeskusele lõõgastavaid hoolitsusi pakkuvat spaakeskust. Hotelli juurde kuuluvad ka 120-kohaline a`la carte restoran Fiore ja 85-kohaline lounge-restoran Fresco. 2013. Aastal avatud juurdeehitis mahutab nimetatutest 45 tuba, kolm konverentsisaali ja luksuslikud sviidid (ZEN, 1001 ööd, Caesar).

Veekeskuses on kuue rajaga 25-meetrine bassein ning hulgaliselt atraktsioone, muuhulgas ka vastuvoolu ujumisrada, lainebassein ja valgusefektidega liutoru. Saunakeskuses ootavad seitse sauna, muuhulgas sanaarium, mitmed aurusaunad ja soolasaun.
Täna on AQVA spaa oma 130 töötajaga üks suurimaid ja prestiižikamaid piirkonna tööandjaid. Aastas tuleb hotelli peale kokku üle 50 000 ööbimise ja 150 000 vee- ja saunakeskuse külastust.
Mastaabi võrdluseks võib tuua Rakvere elanike arvu: 16 000 inimest.


TUTVUSTUS:
Aqva elab, hingab ja areneb ühes rütmis oma inimeste, sündmuste ja ajaga, olles veduriks kogu Rakvere arengule.
Aqva rajamine on elavdanud piirkonna majanduselu. Tehakse koostööd Rakvere teatriga ja Rakvere linnusega. Lisaks jagub spaa ja veekeskuse kliente nii kohalikesse kaubanduskeskustesse, kohvikutesse, suveniiripoodidesse ja muusemidesse.