AS Arealis

Konkurentsivõimelisim äriteenindus- ja kinnisvaraettevõte 2014

Arealis: lihtsam elu rentnikele

Sa ei pea häbenema, öeldes oma äripartnerile, et sinu ettevõtte kontor on Tallinnas näiteks Shnelli Ärimajas (Eesti Raudtee peamaja), Liivalaia Arenduse ärihoones (Nordea Maja), Tehnopolis Kinnisvaras (Skype Eesti peamaja) või ECE Ärimajas (büroomaja Tallinnas Liivalaia tänaval). Need esinduslikud ärihooned on AS-i Arealis omanduses ja hallata. 2005. aastal asutatud aktsiaselts Arealis on Nordic Contractors AS-i tütarettevõte, mis on keskendunud A+ klassi (ehk siis n-ö upper market) ärihoonete portfelli arendamisele ning haldamisele.

Arealise ärihoonetes on rendipinda 40 819 m² ning täituvus 96,3%. Ettevõtte sihtturgudeks on Eesti ja Leedu ning varade maht on praeguseks 114 miljonit eurot, omakapitali 46 miljonit eurot. Arealises töötab 11 inimest.

Arealis on arendamisel otsustanud kontrollida kogu väärtusahelat alates detailplaneeringu protsessist ja projekteerimisest kuni äripindade väljaüürimise ning haldamiseni. Aktsiaseltsi juhatuse liikme Ando Voogma sõnul saab vaid kogu protsessist ülevaadet omades tagada hea tulemuse ning kvaliteedi, teisisõnu rahuldada paremini iga rentniku spetsiifilisi vajadusi. Ja kokkuvõttes teeb see elu lihtsamaks nii rentnikele kui ka ettevõttele endale.

„Taoline kogu väärtusahela kontroll ja haldamine eeldab muidugi ka äärmiselt kõrge professionaalsusega personali. Igaüks peab olema võimeline katma selle väärtusahela enam kui ühte etappi,“ sõnab Voogma, lisades, et praeguses majandussituatsioonis on Arealise tulemusele kindlasti toeks ka madalad intressimäärad, kuna selles äris on laenukapitali
osakaal küllaltki suur ja intressikulud seega nimetamisväärse tähendusega.


AS Arealis, endise nimega AS Eurox, on Nordic Contractorsi kontsernis kinnisvara arendusele spetsialiseerunud tütarettevõtte.