AS Vopak E.O.S.

Konkurentsivõimelisim transpordi- ja logistikaettevõte 2010

Arnout Lugtmeijer

AS VOPAK E.O.S. tulemused 2009
Müügitulu (tuh kr) 
2 504 735
Müügitulu muutus  +44,7%
Puhaskasum (tuh kr)  926 865
Puhaskasumi muutus  +336,8%
Omakapitali tootlikkus  38,1%
Tootlikkus
1 töötaja kohta (tuh kr) 
5 469
Töötajate arv
  458
Koht üldtabelis 7


Arnout Lugtmeijer on Vopak E.O.S. juhatuse esimees


Arnout Lugtmeijer: Hoolitse oma inimeste eest hästi!

Kümnekonna aasta eest tegutses Venemaa naftaäris tohutu hulk väikeseid tegijaid. Nüüdseks on turg konsolideerunud ning Venemaal domineerib 6-7 suurt naftafirmat, kes omakorda soovivad transiiditeenust võrdsetelt partneritelt.

Selle ja teiste turul valitsevate trendide valguses, nagu näiteks naftatoodete transpordi ja käsitlemise nõudmiste muutumine, on meie strateegia suurendada mahutipargi võimsusi ning pakkuda laia valikut kvaliteetseid teenuseid.

Meid ei saa kindlasti pidada lihtsalt pumbajaamaks, kus kütus tankeritesse pumbatakse. Pakume oma klientidele mitmeid olulisi eeliseid naftatoodete raudteetranspordil, ümberlaadimisel ning pika- ja lühiajalisel ladustamisel, samuti võimalust lossida ja laadida igasuguse suurusega laevu. Sellist laadi kompleksteenuste pakkumine pakub kliendile võimaluse rakendada kõige kasulikumat strateegiat turul. See on nagu omada tööriista, mis võimaldab teha õigel momendil õige liigutuse.


Me püüame väga täpselt aru saada, mida meie klient tahab. Mitte kunagi ei ütle me kliendile „ei”. Me peame leidma alati võimaluse kliendi probleem lahendada.


Me pakume klientidele väärtust, mis ületavad kauba või teenuse väärtuse. See on lisaväärtus, mis hõlmab selliseid mõisteid nagu usaldusväärsus, usalduslikud suhted, teineteisemõistmine ja valmisolek koostööks. Koos sellega avaneb veel üks aspekt — pakkuda võimalusi ja ressursse, et tekitada keskkond ja ruum, et klient saaks suurimat kasu.

Ma ei pea end eriliseks diplomaadiks, ehkki suhelda tuleb väga paljude osa pooltega, kellest meie konkurentsvõime sõltub. Väga tähtis on üksteisest aru saada. Aga meie firma suurimaks tugevuseks on meeskond, paljudega olen juba kümmekond aastat koos töötanud.

Me teame üksteist väga hästi, usaldame üksteist väga, igaüks teab, mida ta peab mingil hetkel tegema. Ja see ei puuduta ainult tippjuhtkonda, vaid ka inimesi terminalides ja meie raudteefirmas.

Aga diplomaatiast rääkides, pole vahet, kas juhid firmat, jalgpallimeeskonda või riiki, reegel number üks on see, et pead oma inimeste, oma meeskonna eest hästi hoolitsema.

Mul on väga hea meel, et meie majandusminister on toonud pildile tagasi transiidi kui ühe Eesti majanduse olulise alustala.

Ma ei ole absoluutselt nõus nendega, kes ennustavad meie transiidisektori hääbumist. Vastupidi, näen, et nõudlus efektiivsete transiiditeenuste järele selles regioonis kasvab. Ja see ei puuduta ainult naftat, vaid ka teisi kaupu.

Eesti asukoht on väga sobiv mitte ainult Venemaa ettevõtete teenindamiseks, see kehtib ka selliste riikide kohta nagu Kasahstan ja Valgevene. See on suur potentsiaal.

Aga nagu ma ütlesin — oma inimeste eest peab hästi hoolitsema. See kehtib nii töötajate kui ka koostööpartnerite ja klientide kohta. 


VOPAK E.O.S.

Vopak E.O.S. on suurim iseseisev terminalide operaator Baltimaades. AS Vopak E.O.S. opereerib kolme kaasaegse terminaliga (Termoil, Trendgate ja Pakterminal), mille mahutite kogumaht on 951 000 m3.

Tänu kaasaegsele mahutipargile ja oma raudteefirmale E.R.S. on ettevõte arendanud naftasaaduste transportimisel välja efektiivsed ja paindlikud teenused klientide jaoks, võimaldades vedelkütuseid transportida meritsi Ida-Euroopast Lääne-Euroopasse, Ameerikasse ja Kaug-Aasiasse.

Ettevõttes töötab umbes 500 inimest, neist pooled raudteefirmas ja pooled terminalides.

Vopak E.O.S. kuulub sõltumatusse terminalide võrgustikku Vopak. Vopak E.O.S. on ühisettevõte, mille asutajad on Hollandi ettevõte Koninklijke Vopak ja Venemaa Global Ports.

www.vopakeos.com


Transpordi- ja logistikaettevõtete edetabel 2010