Eksportöör 2011 nominendid

Fortumo OÜ - VÕITJA

Fortumo on 2007. aastal Eesti juhtivast mobiiliteenuste firmast Mobi Solutions välja kasvanud ettevõte, mis tegeleb rahvusvahelise mobiilimaksete platvormi arendamisega. Fortumo teenus on hetkel saadaval 58 riigis Euroopas, Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Aafrikas. Firma kontorid asuvad Tartus ja Silicon Valleys USAs. Fortumo teenus võimaldab mobiilimängude, sotsiaalvõrgustike ja muude internetiteenuste pakkujatel paremini oma kasutajaid maksustada.

Fortumo klientideks on mängude ja internetiteenuste arendajad, nagu Angry Birds, Digital Chocolate, Badoo, TopEleven, Travian jt. Kliendid hindavad Fortumo teenuse laia geograafilist katvust ja võimalust teenida tulu tärkavatel turgudelt, kus paljudel inimestel puudub võimalus krediitkaardi või pangalingiga maksta.

Fortumo teenusega saab liituda iga arendaja, sõltumata asukohast ja suurusest. Liitumine on Fortumo veebileheküljel www.fortumo.com tasuta ja enamiku teenuste püstiseadmiseks piisab minimaalsetest tehnilistest oskustest. Fortumo teenib tulu vahendustasudest ja üle 95% ettevõtte käibest tuleb välisturgudelt. Fortumo teenus on võitnud mitmeid auhindu nii Eestis kui mujal.

www.fortumo.com
 


Top Connect OÜ

Top Connect OÜ on eraettevõte, mis pakub rahvusvahelist sideteenust nimega TravelSIM. TravelSIM on maailma kõige tuntum SIM-kaart, millega saab telefonikõnedelt kokku hoida. Kaart töötab enam kui 170 riigis ja on spetsiaalselt välismaal kasutamiseks mõeldud toode. Tänu Top Connecti arendatud tehnoloogiale saab TravelSIM kasutaja kokku hoida kuni 85% välismaal tehtud ja vastu võetud kõnede ja GPRS teenuste pealt. 2009. aastal võttis Top Connect osa Singapuris toimunud SITEX messist ja leidis partneri, kes hakkab toodet edasi müüma Hiinas. Sel aastal on plaanis kolmes riigis luua edasimüügivõrk ja toodet eksportida Aafrika, Lõuna-Ameerika ja Aasia riikidesse.Krah Pipes OÜ

Krah Pipes OÜ põhitegevusalaks on plasttorude ja torusüsteemide tootmine iga üksiku projekti iseärasuste järgi. Saksa termoplastist torude tootmise tehnoloogia põhineb toru kerimismeetodil, kus toru keritakse trumlile. Paljude eri profiilide olemasolu annab võimaluse toota tugevaid, kuid sealjuures kergeid torusid, mis vähendab samas materjalikulu. Osa torude tootmiseks vajalikest komponentidest toodetakse kohapeal, kuid enamik toormaterjali ostetakse sisse Soomest (Borealis AG). Põhilisteks toodeteks on termoplastist torud läbimõõduga 300–3000 mm, liited, pumplad, kaevud, mahutid ja muud paakseadmed. Meie peamisteks klientideks on munitsipaalinfrastruktuuri ettevõtted, vähem erasektor.Meiren Engineering

Meiren Engineering on 100% Eesti kapitalil põhinev masinatööstusettevõte, mis asutati aastal 2003. Ettevõtte peamisteks tegevusaladeks on masinaehituslik tootearendus, omatoodete ja projekteerimisteenuse müük. Peamiseks müügiartikliks on suured maanteede lumesahad. Firma on kahe viimase aasta jooksul suurendanud ekspordi osakaalu kogukäibest 32%-lt 76%-le võrreldes 2008. aastaga ja seda just omatoodete müügi arvelt. Müügitulu kasv on suurenenud sealjuures kolm korda. See teeb Meireni üheks viimaste aastate edukaimaks eksportturgude vallutajaks Eestis.
Ettevõtte edu taga on jõuline sisenemine just Skandinaavia turgudele, kus lühikese aja jooksul on võidetud märkimisväärne turuosa. Edukaim läbimurre on toimunud Rootsi, kuid Meireni Snow kaubamärki kandvad lumesahad hoiavad taliteid puhtana ka Norras, Soomes, Taanis ja Baltimaades. Lisaks maanteedele hooldavad Meiren Snow lennuväljasahad nii Eesti kui ka Läti lennuväljade maandumisradasid.

www.meiren.ee
 


Palmse Metall OÜ

Palmse Metall OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis alustas majandustegevusega 2005. aastal Lääne-Virumaal, spetsialiseerudes põllumajandusmasinate tootmisele ja müügile.
Tootevalikusse kuuluvad kallurhaagised, viljaveohaagised, platvormhaagised, tõstukiga kallurhaagised, loomaveohaagised, konteinerhaagised.

Aastatega on ettevõtte tootmismaht ja -võimsus kasvanud ning tänaseks hinnatakse Palmse Metalli toodangut kõrgelt nii Eestis, Baltikumis, Skandinaavias kui ka mujal Euroopas.
Palmse Metall OÜ toodangut iseloomustab kvaliteet, vastupidavus, tugevus ja disainiline lihtsus.

Ettevõtte müügitulu oli 2010. aastal ligi 5 miljonit eurot (2009 – 3,7 miljonit eurot) ja kasum ligi 776 000 eurot (2009 – 293 000 eurot). Möödunud aastal moodustas eksport kogu
müügitulust 94%. Töötajate arv ettevõttes 31.12.2010.a seisuga oli 23.

www.palmsetrailer.euKrimelte


OÜ Krimelte on Eestis tegutsev vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja. 1994. aastal vahendusfirmana loodud ning neli aastat hiljem Eestis tootmist alustanud ettevõte on kiiresti tõusnud Euroopa juhtivate ühekomponentsete polüuretaanvahtude tootjate sekka. Tänapäeval ekspordib Krimelte oma toodangut ligi 50 riiki.

Kuna ettevõtte eksporditurud ulatuvad troopilisest Brasiiliast pakaselise Kirde-Venemaani, on Krimelte nõuded toodete kvaliteedile eriti kõrged. Kõrget kvaliteeti kinnitab ka professionaalsete lõpptarbijate suur osakaal Krimelte klientide seas. Olulise osa toodangust moodustavad private label’i tooted tuntud brändidele. Krimelte kasuks räägib siin varasem kogemus vahendusfirmast, mis andis tänasele tootjafirmale vajaliku teadmistebaasi, et mõista klientide igapäevaseid vajadusi.

2009. aasta sügisel viis Krimelte kõik müügi- ja tootmisega tegelevad grupi ettevõtted katusbrändi Wolf Group alla. Wolf Group koondab kõiki Krimelte müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal, samuti kaubamärke Penosil ja Tempsi. Wolf Groupis töötab kokku 250 inimest.

Ettevõte investeerib igal aastal märkimisväärse osa oma kasumist. 2011. aastal on tootmisprotsesside kiirendamiseks ja efektiivsuse tõstmiseks plaanis investeerida üle 2 miljoni euro. 2011. aasta alguses koliti Tallinnasse paar aastat tagasi omandatud isepaisuvaid tihendusteipe tootev Taani tehas Exadan. See võimaldas luua uusi töökohti ning kontrollida kohapeal kogu tootmisprotsessi, muutes sedasi tootmist tõhusamaks.

Krimelte konsolideeritud käive oli 2010. aastal 67,5 miljonit eurot. Tänavu seitsme kuuga tegi ettevõte 41,6 miljoni eurose käibe, mida on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üle 20% rohkem.

www.krimelte.eeZeroTurnaround OÜ

ZeroTurnaround alustas tegevust 2007. aastal kaheinimeselise start-up-ettevõttena, pakkudes Java programmeerijatele mõeldud toodet JRebel. Tänaseks töötab ettevõttes üle 20 inimese nii Tallinnas, Tartus, Prahas kui USAs. Kõigest mõne aastaga on jõutud vallutada 35% maailma riikidest, tänaseks on ZeroTurnaround müünud üle 18 000 JRebeli litsentsi, klientideks on teiste seas ka näiteks Apple, IBM, Cisco, HP, LinkedIn, Bank of America, Siemens, Twitter ja Foursquare. JRebeli tähtsust turul kinnitas tänavu saadud JAX Innovation Award 2011 innovatiivseima Java tehnoloogia kategoorias.

JRebel on Java arendajatele suunatud programm, mida on kerge üles seada ja mida kasutades võib võita keskmiselt viis nädalat arendamisaega aastas. Arvestades suurettevõtete arenguvajadusi on iga võidetud sekund oluline. Põhimõtteliselt ehitavad ZeroTurnaroundi programmeerijad produktiivsustööriistu, mis säästavad oluliselt arendajate meeskondade aega ning raha, lausa keskmiselt 17%. Hetkel puudub Tartus välja mõeldud Jrebel tootele konkurents.

Tulevikusiht on ZeroTurnaroundil JRebeli kasutajate hulka kümnekordistada ning tugevamalt olla esindatud USA turul, sel aastal lansseeritud toote LiveRebel müük edukalt käima saada ning samal ajal pidevalt kahekordistada meeskonda, võttes veel 2011. aastal appi kümme-kakskümmend Java inseneri ning lisaks müügi- ja turundusinimesi. Jätkatakse Java tehnoloogia konverentsidega GeekOut, mille Eesti arendajate kogukond sel aastal soojalt vastu võttis.

www.zeroturnaround.comLCDVF OÜ

2011. aastal Tartu parimaks väikeettevõtjaks valitud LCDVF alustas tegevust 2009, aasta hiljem turustas ta oma tooteid juba 21 riiki ja käive ulatus üle 640 000 euro (10 miljoni krooni).

Alguse sai ettevõte hobist ja vajadusest – raske peegelkaameraga pikemat aega filmides hakkavad käed väsima, mistõttu ettevõtte üks asutaja, Tõnis Liivamägi mõtles välja plastikust, läätsest ja kummist koosneva torbiku, mis pannakse magnetitega digitaalse peegelkaamera ekraani külge. Kui torbikust sisse vaadata, on kaamera fikseeritud, ei värise nii palju ning filmides jääb tunne, nagu töötaks kaamera, mitte fotoaparaadiga.

Koos kaksikvend Tarmo Liivamägiga müüdi esimese kuuga maha juba 1000 torbikut. Kulude kokkuhoiuks toodab LCDVF läätsed, plastik- ja kummidetailid osad eritellimusel Aasiast. Kotid, paelad ja muud väiksemad detailid tarnitakse peamiselt aga Eestist ning Tartus pannakse need käsitsi kokku. Tänaseks on eestlase leiutatud torbikuid müüdud 15 000 tükki 22 riiki üle maailma.

Ligikaudu pool toodangust läheb USAsse, kus see jõuab edasimüüja kaudu fotopoekettidesse. Suured tellijad on veel ka Prantsusmaa, Norra ja Inglismaa. Eestlaste torbikuid saab osta pea kõikjalt Euroopast, samuti näiteks Austraaliast, Singapurist ja Jaapanist. Firma kõige kuulsam klient on Valge Maja fotograaf.

2011 aasta lõpus tuleb ettevõte aga juba kaubamärgi Kinotehnik alt välja mitmete uute toodetega, mis on juba suunatud nõudlikele harrastajatele ja professionaalidele.

www.kinotehnik.comWendre AS

Kunagisest Vändra vaibavabrikust välja kasvanud Wendre on üks Euroopa suuremaid vooditekstiilitootjaid, mille tootmisüksused on Pärnus ja Vändras. Poolas on ettevõttel tehas ning Saksamaal müügiesindus. Väga oluliseks peab Wendre koostööd Hiina ettevõttega, mis tegeleb nii tooraine sisseostu kui ka padjakottide valmistamisega. Suur osa Wendre toorainest tulebki Hiinast, vähemal määral ka mujalt Aasiast.

Pärnus ja Vändras annab ettevõte tööd umbes 700 inimesele, koos ettevõtetega Wendre Scandinavia AB, Trading House Textile Wuxi Co Ltd ja Golfer OÜ kuulub Wendre kontserni Trading House Scandinavia AB, mille peakorter asub Rootsis. Kontserni kuulub ka Wenfom AS, mille tegevusalaks on poroloondetailide lõikamine ja töötlemine ning välivoodeid tootev Stram OÜ.

Wendre klientideks on kodutekstiili- ja mööblikaupluste ketid üle maailma, tooteportfelli kuuluvad tekid (aastas ligikaudu 7 miljonit tekki), padjad (aastas ligikaudu 10 miljonit patja), madratsid, vatiinid, kodutekstiilid ning poroloon.

1999. aastal sai Wendre litsentsi, mis annab firmale õiguse täita oma tekke polüesterkiududega, nagu Aerelle, Hollofil-õõneskiud, seitsme kanaliga õõneskiud Quallofil jne. Samal aastal sai Wendre ka pallikiu valmistamise litsentsi. 2009. aastal avati Pärnus välivoodivabrik, 2010. aasta suvest laiendati tooteportfelli veelgi, kui linakombinaadi kunagistes hoonetes alustati kušettide tootmist. Alustatud on vedruvoodite ning puidust voodite valmistamisega.

www.wendre.ee
 

Ettevõte/tegevusala
Asut.
Müügitulu
2009 (eek)
Müügitulu
2010 (eek)
Müügitulu muutus % Kasum
2009 (eek)
Kasum
2010 (eek)
Kasumi muutus
(%)
Tööt.
Alustav eksportöör 2011 nominendid
LCDVF OÜ
Foto- ja video lisatarvikute tootmine
2009 0 10 158 920 10158 920 000 0 5 152 699 5 152 699 000 4
Krah Pipes OÜ
Plastist vee- ja kanalisatsiooni-süsteemide tootmine
2009 1 945 561 47 740 119 2 454 -5 519 253 -7 612 417 138 29
ZeroTurnaround OÜ
Programmeerimine
2009 1 154 395 9954087 862 -458 153 3 027 253 -661 9
Suur eksportöör 2011 nominendid
Wendre AS
Kodutekstiilitoodete tootmine
1991 956 640 994 1 050 291 997 110 72 038 996 90 043 006 125 744
Top Connect OÜ
Telekommunikatsioon
2000 628 012 236 787 436 306 125 73 952 668 129 813 412 176 55

Krimelte OÜ
Ehituskeemia tootmine ja
hulgimüük

1994 813 035 820 1 055 611 490 130 53 415 516 83 664 553 157 200
Väike eksportöör 2011 nominendid
Palmse Metall OÜ
Põllumajanduslike haagiste tootmine ja müük
2005 58 494 694 78 475 269 134 53 415 516 12 153 771 264 23
Meiren Engineering OÜ
Lumesahkade arendus ja müük
2003 16 758 524 27 139 976 162 966 339 5 413 574 560 12
Fortumo OÜ
Internetipõhise mobiiliteenuste platvormi arendus, haldus ja pakkumine
2007 21 208 127 66 252 895 312 1 563 660 9 878 368 632 10