EMT AS

Konkurentsivõimelisim Ettevõte 2011
Konkurentsivõimelisim side-, kommunikatsiooni- ja IT–ettevõte 2011

 

EMT AS tulemused 2010 (tuh kr/eur)
Müügitulu 2 720 782/173 890
Müügitulu muutus +87,8%
Puhaskasum 653 358/41 757
Puhaskasumi muutus +127,6%
Omakapitali tootlikkus 71,2%
Tootlikkus 1 töötaja kohta 5 941/380
Koht üldtabelis 1


Valdo Kalm on EMT juhatuse esimees

VALDO KALM: EMT peaks eksportima viie aasta pärast juba 100 riiki

Kui rääkida sellest, kuhu EMT tahab viie aasta pärast jõuda, siis meie esimene prioriteet on ühe tehnoloogiaettevõtte jaoks veidi ootamatu: tahame nimelt kindlasti olla Eesti kolme parima teenindusettevõtte seas. Oleme Faktum-Ariko uuringu järgi viimasel kuuel-seitsmel aastal võidelnud parima teenindaja tiitli eest suurte pankadega, paaril korral oleme SEBi ja Swedbanka ka edestanud. Hea kontakt lõppkliendiga on ääretult tähtis.

Prioriteediks number kaks on innovatsioon. Sideäris on viis aastat meeletult pikk aeg, seetõttu on praegu võimatu öelda, kelle peas kõige kuumem innovatsioon tekib ja milline see on. Tõenäoliselt on 2016. aastal turul juba järgmine, 5G mobiiltehnoloogia. Võib-olla on siis võimalikud lõhnakõne tüüpi kõned, võib-olla on igapäevaseks saanud mobiili kasutamine lennukeis. Peame juba praegu Estonian Airiga intensiivseid kõnelusi, et mobiilikõned nende lennukeis lähiaastail võimalikuks saaksid.
Meil on tugev arendustiim, kes hoiab uuendustel kätt pulsil. Üks meie viimaseid saavutusi oli koosöös Ensto-Schneideriga elektriautode laadimispost Tallinn-Monte Carlo elektriautode rallil, kus sai mobiiliga mugavalt laadimise eest maksta. Kõik toimis ning nüüd on meil töötav lahendus olemas. Juba on selle vastu tuntud huvi ka väljastpoolt Eestit.

Konkureerime juba praegu otseselt suurte maailmabrändidega, näiteks GoogleVoice’iga. Väljakutsed on kõvad, peame olema väga nutikad. Seepärast peab EMT muutuma tunduvalt rahvusvahelisemaks kui täna – ainult Eestis toimetades enam hakkama ei saa.
EMT tegevus on tegelikult juba praegu globaalne, sest ekspordime Travel SIMi kõnekaarti 70 riiki. Siseneme jõuliselt Hiina ja India turule, fookuses on Lõuna-Ameerika. Viie aasta pärast peaks Travel SIM töötama juba 100 riigis. Ja aastal 2016 peaks Eestis kindlasti tegutsema ka üks TeliaSonera arenduskeskustest.

Tahame veelgi jõulisemalt olla infoühiskonna ja paberivaba Eesti eestvedaja. Meie mobiilivalimiste lahendus on vaid üks hea näide – siin on võimalik viie aastaga veel palju ära teha. Meil on olemas selge plaan, mille järgi me edasi liigume.

Samuti tahame olla koos Elioniga Eesti suurim multimeediaettevõtete grupp. See tähendab, et me ei säilita ainult suurima kõne- ja internetiteenuse pakkuja positsiooni, vaid ka sisu pool muutub üha tähtsamaks. Sest see ettevõte, kes on lõppkliendile lähemal, on pikas perspektiivis võidumees.


EMT on Eesti suurim mobiilioperaator, kuuludes koos sõsarfirmaga Elion Eesti Telekomi kontserni. EMT alustas tegevust 1991. aastal, asutajateks Eesti Telekom, Soome Sonera ja Rootsi Telia.
EMT üheks peaeesmärgiks on hoida turuliidri kohta innovaatiliste lahenduste pakkumisel. 20 tegevusaasta jooksul on toodud esimesena turule mitmeid nüüd juba igapäevaseid lahendusi nagu mobiilne positsioneerimine, MMS-teenused, Mobiil-ID jt. Oluline prioriteet on ka teeninduse kvaliteet. EMT-l on üle 750 000 kliendi.

www.emt.ee