EMT AS

Konkurentsivõimelisim side-, kommunikatsiooni- ja IT-ettevõte 2014

EMT – uuenduste geen on ettevõttel alles

Raske öelda, kuidas see juhtus, aga mingil moel õnnestus 1991. aastal EMT asutajail ja esimestel töötajatel üks tubli uuenduste geen firma DNA-sse sisse panna. Ning see on toiminud kõik need aastad. Vaid mõned näited selle kinnituseks:

  • Aasta oli siis 2000. EMT tõi esimesena Eestis turule mobiilse parkimise. Tõepoolest, mis on veel mugavam kui mobiilne parkimine? Ainult parkimine EMT M-Parkimise mobiiliäpiga, mis toimib juba 2011. aastast.
     
  • Aasta oli siis 2005. Ja 1. jaanuar oli päev, kui Eestis hakkas kehtima numbriliikuvus. Enamik inimesi uskus, et suurima turuosaga EMT kaotab meeletult kliente. Aga, võta näpust –kvaliteeti hindavale inimestele mõjus see hoopis üleskutsena võtta oma number kaasa ja tulla EMT võrku. Hinnapõllul oli võidumeheks agressiivne ja odav Diil, kes poole aastaga endale pea 40 000 klienti korjas, ja koos temaga võitis ka EMT, sest just EMT oligi selle triki taga.
     
  • Aasta oli siis 2007. EMT oli koos Sertifitseerimiskeskusega välja arendanud ja turule toonud täiesti uudse lahenduse Mobiil-ID, mugava alternatiivi Idkaardile ja PIN-kalkulaatorile. Siis unistati juba maailma esimestest mobiilivalimistest Eestis ning 2011 saigi see unistus teoks.
     
  • Aasta siis oli 2010. EMT käivitas esimese kiire 4G-võrgu. 2013. aasta suveks sai sellega kaetud terve Eesti ning tänavu tõsteti kiirust 4G-võrgus juba 300Mbit/sek.

Selle uuendusliku mõtteviisi tulemused kajastuvad ettevõtte turuosas ja kasuminumbrites. Ettevõtte puhaskasum oli 2013. aastal 24,5 miljonit eurot ja turuosa 44%.


EMT (tegutseb praegu ärinime AS Eesti Telekom all) on Eesti suurim mobiilsideoperaator. 1. septembril 2014 liitus EMT sõsarettevõttega Elion, ühisettevõte osutab teenuseid kogu IT- ja telekommunikatsiooniteenuste spektri ulatuses. Ettevõte on osa rahvusvahelisest TeliaSonera grupist ning on seadnud endale eesmärgiks olla turuliider innovaatiliste lahenduste pakkumisel ja rakendamisel.