Estanc AS

Uuendaja 2013


Raigo Tammo:
Järjest keerulisemate toodete juurde!                                                

Raigo Tammo on Estanci nõukogu esimees

Kui nobelist Paul Krugman 2012. aastal oma blogis Eestit siunas, tuli seda maad oma silmaga vaatama ka Bloomberg Business Weeki ajakirjanik Brendan Greeley. Ta avaldas pealkirja all „Krugmenistan vs Estonia“ põhjaliku loo Eestist. Ta räägib, kui palju Eesti inimesed tegelikult oma riigist hoolivad, kuidas nad vaatamata raskustele ei virise ning oma eluga edasi lähevad.
Greeleyle jättis sügava mulje ka külaskäik Estanci. Põhjusega. Estanc on hea näide tootmisettevõttest, mis on aasta-aastalt arenenud ning liikunud üha keerulisemate ja suurema lisaväärtusega toodete valmistamise juurde.

Aastail 2012-2013 tegid Estanci inimesed oma ammused plaanid teoks ning ehitasid Jürisse kahes etapis uue tootmishoone. Kokku maksis ehitus 4,3 miljonit eurot. Sellesarnast pole taasiseseisvunud Eestis veel ehitatud. Hoone seinad peavad välja kannatama koormuse, kui tsehhi kraanad tõstavad üles 100 (!) tonni kaaluva kandami. Põrand peab taluma 200-tonniseid raskusi.

Aga et inimestel oleks mugavam töötada, on 4500 ruutmeetri suuruse tootmishoone põranda sees põrandaküte! Pole juhus, et Estanc kuulub Eesti töötajasõbralikemate firmade hulka.

Kuid mitte ainult hoone pole märkimisväärne. EASi kaasabil investeeriti pea sama suur summa ka uusimasse tehnoloogiasse. Tänu sellele saab Jüris valmistada nüüd nii keerulisi survemahuteid ja soojusvaheteid, mida varem pole Eestis keegi teinud.

Estanc AS asutati 1992. aastal Soome-Eesti ühisfirmana, aastast 1996 põhineb ettevõte täielikult Eesti kapitalil. Esindused on Eestis ja Soomes. Estanci põhitoodanguks on surve-, tehnoloogiliste ja kütusemahutite ning soojusvahetite valmistamine nii projektikeskse kui ka seeriatoodanguna.

Lisaks pakutakse mitmeid spetsiifilisi teenuseid, muuhulgas terase mehaanilist töötlemist sisetreipingil. Materjalina kasutatakse süsinikterast, roostevaba terast, superteraseid, titaani ning alumiiniumi.

Ettevõte tegeleb järjepidevalt toodete ja teenuste kvaliteedi kindlustamisega. Selle tulemuslikkuse kinnituseks on mitmed sertifikaadid, tunnistused ja kvaliteedimärgid. Estanci valmistatud mahuteid on eksporditud mitmetesse Euroopa, Aasia ja Ameerika riikidesse.

Nõukogu esimees Raigo Tammo ütleb selle kõige kohta: „Oleme viimaste aastate jooksul palju panustanud keeruliste surveseadmete tootmisse, koolitades meeskonda, arendades tehnoloogiat ja ehitades kaasaegse ning tipptehnoloogiaga toomishoone.“


TUTVUSTUS:

Estanci missiooniks on pakkuda klientidele tööstuslike vedelike ja gaaside säilitamise ning suunamise professionaalseid lahendusi. Estanci põhitoodanguks on surve-, tehnoloogiliste ja kütusemahutite valmistamine nii projektikeskse kui ka sarjatoodanguna.

Tootevalik
Survemahutid: toiteveemahutid, reaktorid, kolonnid,muud survemahutid, auruakud
Soojusvahetid: torusoojusvahetid,õhueelsoojendid (LUVO)
Survevabad mahutid:suitsugaaside pesurid, läbipuhkemahutid, kütusemahutid, muud survevabad mahutid
Muud tooted: korstnad, torustikud
Teenused: sisetreipink, isoleerimine, paigaldus, mahuti otste müük, plasmalõikus

www.estanc.eu