Fortumo OÜ

Ettevõtluse Auhind 2011
Eksportöör 2011

 
Rain Rannu:
edukas on ettevõte, mis on kasumilik ja mille kliendid ning töötajad on rahul

Rain Rannu on Fortumo OÜ kaasasutaja ja juhatuse liige

Hetkel kasutatakse mobiilimakseid peamiselt virtuaalsete kaupade ja mõnede teenuste, näiteks mobiiliparkimise eest maksmiseks. Turg liigub selles suunas, et järgmises etapis saab aina enamate teenuste eest mobiiliga maksta ja sealt edasi juba ka füüsiliste kaupade eest. Ning seejärel tuleb juba telepaatiline makse ning mobiili polegi enam vaja!

Meie alal pole viie aasta plaanide tegemine tavaliselt väga otstarbekas, sest turuolukord muutub kiiresti. Fortumo on maailma mastaabis väga väike ettevõte ja meil on hästi paindlik organisatsioon. Seetõttu suudame uutest võimalustest kiiresti kinni hakata.

Erinevalt paljudest IT ettevõtetest ei katsu me eksportida projekte ega töötunde. Projekti välismaale müümisel saabub ühekordne tulu, mis mõnel juhul võib olla märkimisväärne, aga mis ei kandu kuidagi edasi järgmisesse aastasse. Me katsume pigem luua hästi skaleeruvaid tooteid ja teenuseid, millel on lojaalsed püsikliendid üle maailma, kes toovad tulu iga kuu, aastast aastasse.

Usume, et edukas on selline ettevõte, mis realiseerib oma potentsiaali, kasvab iga-aastaselt, on kasumlik ja samas pakub oma Usume, et edukas on selline ettevõte, mis realiseerib oma potentsiaali, kasvab iga-aastaselt, on kasumlik ja samas pakub oma teenuseid selliselt, et kliendid ja töötajad on rahul. Fortumo on üks väheseid IT ettevõtteid, mis rakendab vaba tööaega. Vabadus ja paindlikkus on meie jaoks väga olulised, isegi siis, kui see tähendab väikest kadu efektiivsuses. Oleme aru saanud, et Eesti IT tööturul on Fortumo-suguse firma jaoks selgelt oma koht olemas. Samuti meeldib meie inimestele võimalus tegeleda asjadega, millel on mõju ka väljapool Eestit.


Fortumo on 2007. aastal Eesti juhtivast mobiiliteenuste firmast Mobi Solutions välja kasvanud ettevõte, mis tegeleb rahvusvahelise mobiilimaksete platvormi arendamisega. Fortumo teenus on hetkel saadaval 58 riigis Euroopas, Aasias, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas ning Aafrikas. Firma kontorid asuvad Tartus ja Silicon Valleys USAs. Fortumo teenus võimaldab mobiilimängude, sotsiaalvõrgustike ja muude internetiteenuste pakkujatel paremini oma kasutajaid maksustada.

Fortumo klientideks on mängude ja internetiteenuste arendajad, nagu Angry Birds, Digital Chocolate, Badoo, TopEleven, Travian jt. Kliendid hindavad Fortumo teenuse laia geograafilist katvust ja võimalust teenida tulu tärkavatel turgudelt, kus paljudel inimestel puudub võimalus krediitkaardi või pangalingiga maksta.

Fortumo teenusega saab liituda iga arendaja, sõltumata asukohast ja suurusest. Liitumine on Fortumo veebileheküljel www.fortumo.com tasuta ja enamiku teenuste püstiseadmiseks piisab minimaalsetest tehnilistest oskustest. Fortumo teenib tulu
vahendustasudest ja üle 95% ettevõtte käibest tuleb välisturgudelt. Fortumo teenus on võitnud mitmeid auhindu nii Eestis kui mujal.

www.fortumo.com

Eksportöör 2011 nominendid