KASVUETTEVÕTE 2013 nominendid

 

Ettevõte Müügitulu muutus (%)
Kasum 2011 
Kasum 2012  
Kasumi muutus (%)
Töötajate arvu muutus (%)
 Rake AS  246  55 001 211 938 285 9
 Kliinik 32 OÜ  27  7 231 209 333 2795 0
 Spratfil AS  30  220 901 748 200 239 9

Rake AS- võitja
Loe artiklit võitjaga »

1988. aastal asutatud ASil Rake täitub ehitusteenuste valdkonnas tänavu 25 aastat. Oma turuniši leidmiseks alustati 1995. aastal koostöös Tallinna Tehnikaülikooli teadurite ning mitmete koostööpartneritega uudse fassaadikatte väljatöötamist. 1998. aastal valmis fassaadipaneel, millele tugineb innovaatiline hoonete välisfassaadide katmise ja soojustamise terviksüsteem Raketerm.
Viimasel kümnendil on ettevõte pannud suurt rõhku tootearendusele ja kvaliteedi tõstmisele. Toodete kvaliteet võimaldab kanda CE-märgist. Kaheksa aastat kestnud koostöö Tampere Tehnikaülikooliga on viinud efektiivse tuulutuslahenduse väljatöötamisele, mis tagab fassaaditarindite korrektse niiskus-tehnilise toimivuse ka karmis Põhjamaa kliimas.

2012. aasta oli ettevõttele rekordaasta, tulemuslikkus oli suuresti seotud riiklike CO2 projektide realiseerimisega. Müügitulu suurenes eelneva aastaga võrreldes ligi 2,5 korda, puhaskasum kasvas kolm korda. Fassaadipaneelide aastatoodang jõudis 30 000 m2-ni, kuutoodang 4000 m2-ni.
Varasematest suurematest teostustest väärivad märkimist Merirahu ja osaliselt Rotermanni elamukvartalite, Solaris Keskuse ning Valge Maja fassaadid Tallinnas ning kultuurikeskuse välisilme renoveerimine Haapsalus.
Praegu on Rake põhirõhk suunatud Skandinaavia turgude avamisele ja solaarenergia kasutuslahenduste väljatöötamisele koostöös Maaülikooliga.

www.rake.ee


Kliinik 32 OÜ

Kliinik 32 on Tallinna südalinnas asuv hambaravikeskus, mille eesmärk on pakkuda ravilahendusi ka patsientide kõige keerukamatele suumuredele. Keskuse patsientide hammaste eest kannab hoolt ligi 45 hambaarstist ja assistendist koosnev meeskond, kuhu kuuluvad kirurgia, ortodontia, implantoloogia, parodontoloogia ja üldhambaravi tippspetsialistid, kes on kõik kursis maailma hambaravi uusimate võimaluste ja innovatsioonidega.

Kliinik 32 arstid täiendavad end regulaarselt rahvusvahelistel koolitustel ja seminaridel ning koolitavad ka teisi Eesti arste Klubi 32 nimelises üle-Eestilises seminarisarjas. Ulatuslikult on investeeritud ka ravitehnoloogiasse. Näiteks pakutakse hammaste korrigeerimiseks tavapäraste laminaatide kõrval lumineere, mis võimaldavad saavutada sirge ja esteetilise hambarea patsiendi hambaid lihvimata ja kahjustamata. Esimesena Eestis pakutakse süsti pelgavatele patsientidele nõelavaba tuimestust.

Uue põlvkonna tehnoloogial põhinev hambaravi 3D-röntgenaparaat, juureravi tulemuslikkust parandavad hambaravimikroskoobid ning spetsiaalsed arvutiprogrammid, mis võimaldavad nii mõõta ja hinnata hetkeolukorda kui ka prognoosida ravi tulemust, on vaid mõned näited tehnoloogiatest ja ravivahenditest, mida selles hambaravikeskuses kasutatakse.
Lauri Vahtra, Kliinik 32 peaarst, võtab asja kokku nõnda: „Meie jaoks on oluline, et patsient tunneks end meie juures mugavalt, rahulikult ning kindlates kätes.“

www.kliinik32.ee


Spratfil AS

AS Spratfil on tegus – ühe aastaga ostetakse sisse 1,1 miljonit kala, mille töötlemise tagajärjel valmib 2600 tonni valmistoodangut. Ettevõte ekspordib oma toodangut 12 sihtriiki, mille kaugeim punkt on Singapur. Eksportimisel teeb ettevõte aastas 17 tiiru ümber maakera, mis võrdub reisiga Kuule ja tagasi.
Spratfi põhiväärtused on paindlikkus, usaldusväärsus, kõrge kvaliteet, toiduohutus, uuenduslikkus, klientide rahulolu ja töötajate kaasatus.
Kolme aastaga on käive kasvanud ligi kuus korda: 4,1 miljonilt eurolt 24,2 miljoni euroni; ekspordikäive ligi seitse korda: 3,2 miljonilt eurolt 22,4 miljoni euroni, ning ekspordiriikide ja töötajate arv kaks korda.

Moodsaima tootmistehnoloogia abil luuakse maitseelamuslikke kalatooteid, mille tunnistuseks on sertifikaadid IFS, Global Gap, BIO ja Kosher. Spratfili meeskond võtab asja südamega ja on pühendunud tulemustele – investeeritakse nii tehnoloogiasse kui ka meeskonda, soovides ka edaspidi pakkuda hõrgutavaid kalatooteid kogu maailmale.

Juhatuse liige Peeter Loim võtab asja kokku järgmiselt: „Täna võin julgusega väita, et investeeringud kaasaegsesse tootmistehnoloogiasse on end ära tasunud ning kajastuvad meie finantstulemustes. Kõrgekvaliteediliste kalatoodete pakkumiseks oma tarbijatele panustame veelgi enam tootearendusse ning jälgime pidevalt turgu, kohandades ennast muutustega – teisiti edu ei saavuta.“

www.spratfil.ee