KLF-ERI OÜ

Konkurentsivõimelisim mikroettevõte 2013


KLF-ERI OÜ tulemused 2012 (tuh eur)
Müügitulu 503
Müügitulu muutus  (2011=100) 259,3%
Puhaskasum  117
Puhaskasumi muutus  (2011=100) 169,8%
Omakapitali tootlikkus  111%
Tootlikkus 1 töötaja kohta  252
Koht 2013 mikroettevõtete tabelis 1


Kalju Laanemets on KLF-ERI OÜ juhatuse esimees

Selleks et mitte paigale jääda, tuleb investeerida

Võib-olla on edu natuke liiga võimas sõna, mida KLF-ERI puhul kasutada. Selleks et ettevõtet edukaks nimetada, peab veel natuke pingutama. Oluline polegi mitte see, kus me praegu oleme, vaid kuhu me liigume ja kus tulevikus oleme. Tee on olnud pikk ja kogu selle aja jooksul on KLF-ERI toetunud kolmele väga tähtsale sambale, millele otsustasin oma ettevõtte rajada.

Kogemused. Minu põhimõte on see, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde. Olen selles valdkonnas tegutsenud juba 30 aastat ja see on andnud oskuse mingeid asju ette näha, teistest hoiduda ja kolmandaid parandada. Olen selle aja jooksul õppinud väga hästi tundma nii turgu kui ka partnereid, kellega oma töös suhtlen, ja muidugi kliente. Tean, mida nad tahavad ja mida mitte. Selle teadmise varal oleme õppinud, kuidas teha väga häid ja kvaliteetseid lahendusi nii, et selle eest ei tule Eesti kontekstis väga kõrget hinda küsida.
See saab eriti oluliseks siis, kui teemaks tõuseb ettevõte edasine areng, sest kui tead, mida tahta, siis tead ka, kuhu ja kui palju panustada.

Nooruslik pealehakkamine. Mida vanemaks inimene saab, seda konservatiivsemaks muutub. Siis ei pruugi enam nii palju pealehakkamist ja julgust olla, isegi siis, kui kõik tingimused eduks on loodud. Õnneks on minu kõrval poeg, kes mind pidevalt tagant utsitab, ja ma usaldan teda. See andiski mulle tõuke oma äriga alustada – mõte oli küll ammu olemas, aga oli ka natuke laiskust ja vähe entusiasmi. KLF-ERI on juba 12 aastat vana, kuid õige hoo sai see sisse alles eelmisel aastal – noorus pani asja liikuma. See on väga edukas sümbioos: minul on kogemused ja ma tegelen rohkem praktilise poolega, poeg suhtleb klientidega, sätib strateegiaid ja teeb plaane. Kui vaja, tasakaalustan oma konservatiivsusega tema nooruslikku uljust, kuid olen ikka 100 protsenti seda meelt, et noorte mõttelaad viib edasi ka sealt, kus vana kaardivägi hea meelega laagrisse jääks. Ka edukas ettevõte ei tohi paigale jääda – muidu läheb lõpuks kiduma.

Investeeringud. Et mitte paigale jääda, tuleb investeerida. Tehtud investeering sai ka ettevõtte kogu praeguse arengu aluseks. Selleks hetkeks, kui nooruslik energia oli mind veennud, et on aeg investeeringuid teha, oli olemas ka aastatega akumuleeritud omaosalus, mis mängis suurt rolli panga jutule minnes. Mul oli kindel ja turvaline tunne, et ei pea kogu summat pangalt laenama, ja see kergendas ka oluliselt otsustamist. See andis vajaliku julguse, sest KLF-ERI tegevus oli näidanud, et me oleme võimelised teenima sellist kasumit, et suudame ka laenuga hakkama saada. See oli investeering, mis viis ettevõtte järgmisse sajandisse ja andis meie toodangule uue kvaliteedi, mis tagab stabiilsuse ja klientide rahulolu. Selliseid otsuseid ei tohi karta – mõistlikult tehtud investeeringud aitavad ühel väikeettevõttel konkurentsis püsida.


LÜHITUTVUSTUS:
KLF-ERI OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõtte, mis on spetsialiseerunud peamiselt tehnilise isolatsiooni kattedetailide valmistamisele. Lisaks valmistatakse mitmeid plekist tooteid vastavalt klientide soovidele ja vajadustele.

Ettevõtte töötajad on oma ala spetsialistid, kellel on 30 aastat kogemust, mis lubab pakkuda klientidele parimaid, täpselt nende vajadustele vastavaid lahendusi.

Toodete valmistamisel kasutatakse kvaliteetseid Euroopas toodetud seadmeid ja kõik tooted on valmistatud häid tavasid ning kehtestatud standardeid järgides.

KLF-ERI OÜ missiooniks on olla oma aega ning pikaajalisi partnerlussuhteid hindavate ettevõtete esimene valik isolatsiooni- ning plekitööde valdkonnas.

www.klf-eri.ee