Krimelte OÜ

Disaini Rakendaja 2011
 

 
Alar Salum:
meile on edu toonud dialoog kliendiga

Alar Salum on Krimelte OÜ tegevjuht 

Tänaseks maailma viie suurema ehitusvahutootja hulka rebinud Krimelte edu põhineb paindlikkusel ja kiirusel, millega reageerime turumuutustele, ning personaalsetel ja pikaajalistel kliendisuhetel.

Kliendid on meie edu saavutamisel suurt rolli mänginud, teeme nendega igapäevaselt tihedat koostööd ja peame dialoogi uute toodete turuletoomisel ning olemasolevate täiustamisel.

Praegu on Krimelte tuntud peamiselt ehitusvahu tootjana, järgnevatel aastatel tahame aga oluliselt kasvatada ka teiste tootegruppide müüki: hermeetikud, tihendid, liimid, pinnatöötlusvahendid ja betoonilisandid. Oleme viimasel ajal nende valdkondade tootearendusse palju panustanud. Lisaks käib ühekomponentsete polüuretaanvahtude (OCF) osas tervikuna usin töö alternatiivsete tehnoloogiliste lahenduste ning spetsiifiliste kasutusvaldkondadega vahtude arendamiseks. Tahame olla jätkuvalt turuliidrid innovaatiliste toodete väljatöötamisel – meie GoldGun oli üks esimesi tooteid oma segmendis, kliendid on patenteeritud EasyGun aplikaatori hästi vastu võtnud ning on märgata, et ka meie konkurendid on turule toomas analoogseid tooteid. Tootearenduse märksõna on kindlasti keskkonnasäästlikkus, kuna fossiilsed energiaallikad suure tõenäosusega kallinevad ja võitlus globaalse kliimasoojenemise vastu ning CO2 vähendamise eest tõuseb järjest enam päevakorda.

Ehitusvaldkond on viimase aastakümnega palju muutunud – tarbijate nõudmised toodete kvaliteedile ja energiasäästlikkuse teadlikkus on tunduvalt kasvanud. Oleme veendunud, et see trend jätkub ja süveneb ka järgnevatel aastatel. Näiteks peavad Euroopa Liidu direktiivi kohaselt aastaks 2020 kõik uusehitised vastama passiivmaja standardile, mis tähendab kindlasti senisest ulatuslikumat ja teadlikumat isoleerivate ja hermetiseerivate ehitusmaterjalide kasutamist. Aastate jooksul on märkimisväärselt laienenud ka hermeetikute ja liimide kasutusvaldkond – spetsiaalselt nende valdkondade jaoks arendatud hermeetikuid ja liime kasutatakse täna nii lennukiehituses kui toiduainetetööstuses ning paljudes teistes eluvaldkondades.

Lisaks jätkab Krimelte ekspordi geograafia laiendamist. Kui täna oleme esindatud 50 turul, siis suures mastaabis on meil võtmata kaks suurt ja kiiresti kasvavat turgu: India ja Hiina. Oleme täna nendel turgudel juba esindatud ning töötame intensiivselt, et sealsetes riikides arvestatavaks turuosaliseks saada, kuid selleni on meil veel pikk tee käia.
2006. aastal turule toodud Penosil bränd on tänaseks jõudnud rahvusvahelise brändi staatusesse. Seda tõendab näiteks see, et Hiinas tehakse Penosili vahtusid järgi. Kui toodet tasub juba globaalselt järele kopeerida, teeb see ühtepidi meie töö keerulisemaks ja lisab uusi teemasid, millega tegeleda, kuid teisalt on see tõestuseks, et oleme teinud tublit tööd.


OÜ Krimelte on Eestis tegutsev vuugihermeetikute ja ehitusvahtude tootja. 1994. aastal vahendusfirmana loodud ning neli aastat hiljem Eestis tootmist alustanud ettevõte on kiiresti tõusnud Euroopa juhtivate ühekomponentsete polüuretaanvahtude tootjate sekka. Tänapäeval ekspordib Krimelte oma toodangut ligi 50 riiki.

Kuna ettevõtte eksporditurud ulatuvad troopilisest Brasiiliast pakaselise Kirde-Venemaani, on Krimelte nõuded toodete kvaliteedile eriti kõrged. Kõrget kvaliteeti kinnitab ka professionaalsete lõpptarbijate suur osakaal Krimelte klientide seas. Olulise osa toodangust moodustavad private label’i tooted tuntud brändidele. Krimelte kasuks räägib siin varasem kogemus vahendusfirmast, mis andis tänasele tootjafirmale vajaliku teadmistebaasi, et mõista klientide igapäevaseid vajadusi.

2009. aasta sügisel viis Krimelte kõik müügi- ja tootmisega tegelevad grupi ettevõtted katusbrändi Wolf Group alla. Wolf Group koondab kõiki Krimelte müügi- ja tootmisettevõtteid Eestis ning välismaal, samuti kaubamärke Penosil ja Tempsi. Wolf Groupis töötab kokku 250 inimest.

Ettevõte investeerib igal aastal märkimisväärse osa oma kasumist. 2011. aastal on tootmisprotsesside kiirendamiseks ja efektiivsuse tõstmiseks plaanis investeerida üle 2 miljoni euro. 2011. aasta alguses koliti Tallinnasse paar aastat tagasi omandatud isepaisuvaid tihendusteipe tootev Taani tehas Exadan. See võimaldas luua uusi töökohti ning kontrollida kohapeal kogu tootmisprotsessi, muutes sedasi tootmist tõhusamaks.
Krimelte konsolideeritud käive oli 2010. aastal 67,5 miljonit eurot. Tänavu seitsme kuuga tegi ettevõte 41,6 miljoni eurose käibe, mida on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes üle 20% rohkem.

www.krimelte.ee
 
Disaini Rakendaja 2011 nominendid