Kühne+Nagel AS

Ettevõtluse Auhind 2013
Välisinvestor 2013


Priit Põldar:
Eestis on hansalik ärikultuur ja skandinaavialik kvaliteet                                              

Priit Põldar on Kühne + Nagel juhataja

Ettevõtte ajalugu sai alguse 1890. aastal, mil August Kühne ja Friedrich Nagel alustasid Saksamaal Bremenis klaasitoodete ja puuvilla transpordiga. Kui suhkrust sai Saksamaa kõige tähtsam ekspordiartikkel, veensid nad suuremaid suhkrutehaseid kasutama ekspediitorfirma teenuseid selle eksportimiseks Inglismaale.

Praeguseks on Kühne + Nagel kasvanud maailma üheks juhtivaks logistikateenuse pakkujaks. Ettevõttel on 63 000 töötajat ning 1000 esindust rohkem kui 100 riigis. Ettevõte pakub mere-, õhu-, raudtee- ja maanteevedude teenuseid ning logistika täislahendusi laiatarbe- ja tööstuskaupade, kõrgtehnoloogia, gaasitööstuse ning ravimitööstuse sektoris.
Firma ärifilosoofia põhineb pühendumusel, integratsioonil ja innovatsioonil – eesmärk on pakkuda parima kvaliteedi ja madalaimate käitluskuludega logistikalahendusi, et olla oma klientide ärile toeks.

Kühne + Nagel avas oma Eesti harukontori Tallinnas 2006. aastal. Kühne + Nagel on aastaid teenindanud Eestis mitmeid rahvusvahelisi ja kohalikke ettevõtteid erinevates tööstusharudes, nagu näiteks toiduainetööstuses Paulig, Orkla ja Valio; elektroonikatööstuses Ericsson; puidutööstuses Stora Enso; samuti mitmed hulgifirmad.

2012. aasta alguses analüüsis Kühne + Nagel rohkem kui kümmet Ida-Euroopa riiki eesmärgiga valida välja asukoht oma IT-keskuse jaoks. Tähelepanu pöörati eeskätt hea ning arenguvõimelise IKTmaastiku omadustele, nagu saavutused IT-vallas, riiklikud IKT-suunad, haridus, tööjõuturg, kuid ka üldisematele näitajatele, nagu korruptsioonitase, maksud, ettevõtluse üldine kliima, majanduslik ja poliitiline stabiilsus.
Analüüsist väljus selge võitjana Eesti. „Valisime asupaigaks Eesti, kuna siin on nutikad IT-eksperdid ning hansalik ärikultuur ja skandinaavia kvaliteet käivad käsikäes,” põhjendab kohavalikut Kühne + Nageli IT-direktor Martin Kolbe.

Nüüd, vaevalt poolteist aastat hiljem, luuakse ja hooldatakse Tallinnas ärilahendusi, mida kasutatakse Kühne + Nageli kontorites ja logistikakeskustes üle maailma. „Viimane aasta on olnud minu jaoks äärmiselt huvitav ning on tõesti üllatav, kui kiiresti on väikeses Eestis võimalik tööle võtta 100 ITspetsialisti. Teisisõnu – meil võetakse
uusi tulijaid IT-tööturul väga hästi vastu,“ kinnitab Kühne + Nageli Tallinna IT-keskuse juht ja Kühne + Nagel AS-i juhatuse liige Mart Ambur.


TUTVUSTUS:
Kühne + Nagel on maailma üks juhtivaid logistikateenuse pakkujaid.
100 riigis pakutakse logistikateenust nii maismaal, meritsi kui ka õhu kaudu.
120 aasta jooksul on Kühne + Nagel arenenud transporditeenuse pakkujast innovatiivseks tarneahela teenindajaks.