Merko Ehitus AS

Konkurentsivõimelisim ehitusettevõte 2014

Merko Ehitus: laienemine tasus ära

Mis on ühist KUMU-l, Ämari lennuväebaasil, Estlink 2 maakaablil, Viru keskusel, Ülemiste liiklussõlmel, Radisson SAS hotellil, Viru vanglal ning Iru jäätmepõletusjaamal? Viimase 20 aasta jooksul on kõik need objektid valminud Merko Ehituse projektijuhtide, inseneride ja töömeeste käe all. Olenemata turbulentsetest aegadest on Merko Ehitus olnud üks Eesti ajaloo edukamaid ettevõtteid.

Pärast erastamist 1990. aastal sai firma nimeks Merko Ehitus ning koduturuks Eesti. Aastatega on tegevust laiendatud ka teistesse Balti riikidesse ning tänaseks on vähe ehitusega seotud valdkondi, kus Merko ettevõtted poleks turuliidrite hulgas. Ettevõte annab praegu Eestis, Lätis ja Leedus tööd rohkem kui 850 inimesele. 2013. aasta müügitulu oli 262,7 miljonit.

Mis on selle taga, et Merkost on saanud valdkonna juhtiv ettevõte? Merko teeb nii väikesemahulisi ehitustöid kui ka mastaapseid, keerukaid ja innovaatilisi projekte.
Merkol on professionaalsed töötajad, kellest komplekteeritakse tulenevalt objekti keerukusest ja suurusest objektimeeskond, mida toetab tugev back-office. Lisaks valdab Merko kõiki keti lülisid, alustades ehituse peatöövõtust ja projekteerimisest, lõpetades kinnisvara arenduse ja müügiga. Aastatega on Merko ehitanud Baltimaades kodusid tuhandetele peredele ning korteriarendusega jätkatakse aktiivselt. Lisaks muutis tegevuse laiendamine viimase majanduslanguse ajal Merko arvestatavaks tegijaks ka infrastruktuuri- ja teedeehituses, samuti ollakse üha aktiivsemad elektriehituse valdkonnas kogu Baltikumis.


Merko Ehitus on 1990. aastal alguse saanud ettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus ning mille aktsiad on noteeritud Tallinna börsil alates 1997. aastast. Merko Ehitus on suurima omakapitaliga ehitusturul tegutsev ettevõte Eestis ning võimeline projekte ise pikaajaliselt finantseerima.