Napal AS

Konkurentsivõimelisim ehitusettevõte 2011

 
Napal AS tulemused 2010 (tuh kr/eur)
Müügitulu 93 799/5 995
Müügitulu muutus +143,9%
Puhaskasum 6 317/404
Puhaskasumi muutus +631,7%
Omakapitali tootlikkus 49,6%
Tootlikkus 1 töötaja kohta 5 518/353
Koht üldtabelis 15

 

Toomas Laanpere on AS Napal juhatuse esimees

Toomas Laanpere: partnerite mure on meie mure

Me ei nimeta kliente klientideks, vaid partneriteks. Sõbralik partner on meie jaoks kõige olulisem, mingeid nippe ega survet kasutades pole lõpptulemus kunagi hea.
Kui suudame kliendiga sõbraliku partnerlussuhte saavutada, on see meie jaoks parim tulemus. Ma usun, et partnerite jaoks ka, sest Napalist ei ole siiani küll keegi viimase 10 aasta jooksul loobunud. Kes meilt on korra tellinud, on jäänud meie kliendiks, lisaks on ka konkurentide juurest üle tuldud. Küllap on põhjuseks meie suhtumine: me pakume n-ö võtmed kätte teenust, katlamajade ja soojussüsteemide rajamist projekteerimisest kuni käivitamiseni ning hilisemat hooldust ja me pole partnereid kunagi nende muredega üksinda jätnud. Oleme nende käsutuses 24 tundi ööpäevas ja 365 päeva aastas. Selle eest oleme ka kiita saanud, mis teeb enesetunde ikka väga heaks.

Pean tähtsaks heade tingimuste loomist ka oma meeskonnale, et nad ei peaks näiteks tee ääres autot remontima, vaid saaksid ikka katlamajadega tegeleda. Eelmisel aastal võtsime paar uut töötajat juurde, samuti sel aastal, kuid tohutut laienemist plaanis pole. Seega ei saa ma kurta, et sobivaid inimesi ei leiduks. Eks sobivus sõltub rohkem inimesest kui haridusest: kui tal on olemas huvi ja võimed, siis õpetame ta kahe aasta jooksul välja ning diplom polegi väga oluline.

Tulevikust rääkides võib öelda, et Eestis ei ole ette näha märgatavat soojatootmise kasvu. Esiteks seetõttu, et me oleme koos heade kolleegidega väga suurele osale Eesti territooriumist rajanud uusi ja kaasaegseid katlamaju ning kaasaegsus tähendab ökonoomsust ja väga väikeseid ekspluatatsioonikulusid. Teiseks vahetavad kõik, kes vähegi jaksavad, usinasti aknaid ja uksi, pööninguid tehakse korda – ikka selleks, et küttekulud oleksid madalamad. Ka meie partnerid soojatootjad investeerivad väga suuri summasid tootmiskadude vähendamiseks.

Praegu käib aktiivne koostootmisjaamade rajamine. Samuti vajavad meie õnneks Paldiski, Muuga ja Sillamäe terminalid uusi katlamaju, kuna idast tulevate naftatoodete vahelaadimisel tuleb naftasaadusi soojendada. Kusjuures terminalid ei kasuta oma katlamajades enam auru, vaid termaalõli, mis on ökonoomsem. Meil hea meel, et me oleme sellist spetsiifilist poolt juba tükk aega arendanud.

Milline on Napal viie aasta pärast? See on raske küsimus. Hakkame rohkem vaatama Eestist välja. Veidi oleme juba tegutsenud Lätis ja Leedus, aktiivsed läbirääkimised käivad ka kaugemate sihtkohtadega. Erilist huvi tuntakse just meie termaalõli ja aurukatlamajade vastu.


AS Napal on 1993. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegeleb katlamajade ja koostootmisjaamade rajamisega, soojusseadmete maaletoomise, paigaldamise ja hooldamisega. Hooldusteenuse pakkumiseks on loodud Napal Service OÜ (18 töötajat). Napalis töötab 2011. aastal 18 inimest, ettevõtte juht ning ainuomanik on Toomas Laanpere.
AS Napal on rajanud kaasaegseid katlamaju kõigile Eesti suurematele soojatootjatele: Fortum Termestile, Dalkiale, Eesti Energiale. Samuti sellistele suurtele ettevõtetele nagu Vopak E.O.S. AS, Alexela Sillamäe, Alexela Paldiski, UPM Kymmene Otepää, Tere AS, Põlva Piim AS jne. 31. detsembril 2010 alustas soojatootmist üks suuremaid keskküttekatlamaju, mis Eestis on viimase 20 aasta jooksul ehitatud – Ahtme 100megavatise võimsusega tipu- ja reservkatlamaja, mis rajati koostöös Nordecon ASiga. Objekti lepingujärgne maksumus oli 8,6 miljonit eurot ning see varustab kaugküttega ligi 1300 objekti.

www.napal.ee