Oilseeds Trade AS

Konkurentsivõimelisim hulgikaubandusettevõte 2011

 
Oilseeds Trade AS tulemused 2010 (tuh kr/eur)
Müügitulu 332 520/21 252
Müügitulu muutus +135,0%
Puhaskasum 13 891/888
Puhaskasumi muutus +1 865,0%
Omakapitali tootlikkus 36,2%
Tootlikkus 1 töötaja kohta 10 391/664
Koht üldtabelis 4

Veikko Vahar on Oilseeds Trade ASi tegevjuht

Veikko Vahar: äris on tähtis tugev kontroll

Kui lähitulevikku vaadata, näen ma Oilseeds Trade’i viie aasta pärast Baltikumi põllumajanduskontsernina. Arvan, et selleks hetkeks on meil olemas ka mingi turuosa Baltikumis, mida võiksime nimetada märkimisväärseks. See tähendab seda, et loodame viie aasta pärast turul ikkagi tegijad olla, panustades ettevõtte kasvule. Töökeskkonnast rääkides oleme selle aja jooksul kindlasti oma arengusse hulga investeeringuid teinud, ka tahaksin ma loota, et meie ettevõtte töötajad on uhked, et töötavad Oilseeds grupis.

Eesti turg jaguneb minu vaimusilmas viie aasta perspektiivis ühtlasemalt kui praegu. Praegu on turul üks suur ja mõned väiksemad tegijad, siis aga on turg jaotunud võrdsemalt kahe-kolme valdkonna tegija vahel, kelle hulgas Oilseeds Trade loomulikult olla tahab.

Kindlasti tahame järgnevail aastail jätkata ka oma tegevuse sotsiaalse poolega – selle tööga, mida praegu põllumeestega teeme. Nimelt korraldame me iga aasta põllumeestele mitmes Eesti regioonis tasuta seminare, õpetame neid ja viime neid uuendustega kurssi. Tahaksime näha, et põllumees muutub tugevamaks ja iseseisvamaks. Aitama kindlasti ka edaspidi põllumehel krediitide saamisel külvide finantseerimisel, kuigi ta võiks iseseisvamaks muutuda ja finantssuhted pankadega ise korda ajada. Praegu toimib turg nii, et põllumees, kes ostab tarvikuid, müüb oma saagi hiljem samale tarvikumüüjale tagasi. See muudab aga meie äri raskemaks, sest me saame oma raha alles sügisel pärast saagikoristust tagasi. Teisalt on loomulikult ka põllumehel raske, sest ta on ühe vahendajaga liiga seotud ja ei ole vaba oma saagi müügil. Selline situatsioon, ma arvan, muutub, kui põllumees saab iseseisvamaks ja tugevamaks.

Äris lähtun ma isiklikult tugevast kontrolliprintsiibist, kuna olen suhteliselt bürokraatliku taustaga. Meie äris on summad suured ja siin ei saa järeleandmisi teha.AS Oilseeds Trade asutati 2005. aastal, ettevõtte põhitegevuseks on teravilja ja rapsiseemnete ning põllumajanduslike sisendite vahendamine, klientideks suuremad Balti regiooni sööda- ja õlikultuuride ümbertöötlemisega tegelevad tehased. Lisaks kaupleb ettevõte rapsikoogi ja -toorõliga ning müüb väetist, taimekaitsevahendeid, külviseemet ja põlluharimistarvikuid. Alates 2006. aastast krediteerib Oilseeds Trade vilja ja rapsi kasvatustegevust Eestis, pakkudes põllumeestele võimalust osta külviseemneid, väetist ja tarvikuid saagi müügikohustuse tagatisel.

Praeguseks on Oilseeds Trade haaranud juba ligi 15% Eesti põllumajandusturust. Lisaks jätkuvale tegevusraadiuse laiendamisele Eestis avas ettevõte 2010. aasta sügisel filiaali ka Lätis ja Leedus. 2008. aastal kuulutati Oilseeds Trade kõige konkurentsivõimelisemaks ettevõtteks Eesti põllumajanduse ja metsanduse sektoris, 2010. aastal saavutati samas kategoorias tubli kolmas koht.

www.oilseeds.ee