Olympic Entertainment Group AS

Konkurentsivõimelisim teenindusettevõte 2015

Olympic otsib kõikjalt vaid ausaid turge

Mängupõrgute ketist Olympic Entertainment Group tuleb äri laiendamise uudiseid nagu Vändrast saelaudu.

Olympic Entertainment Group (OEG) on klassikaliselt olnud tugev tegija Eestis, Leedus ja  Lätis. Eelkõige Lätis, kus tänavu soetati kaks kasiinooperaatorit koos paarikümne mängusalongi ja enam kui 400 mänguautomaadiga. Nüüd on OEG-l Lätis kokku juba ligi 60 kasiinot. Läti ruulib silmanähtavalt ka ettevõtte viimaste kvartalite ärikasuminumbris. Kuid ettevõtte juhatuse esimees Madis Jääger kinnitab, et firmale sobivad kõik turud, mis on “pädevalt ja selgelt reguleeritud ning kus on tagatud aus konkurents”.

Lisaks Baltikumile tegutsevad OEG kasiinod Valgevenes, Itaalias, Slovakkias ja Poolas. Suvise
seisuga opereeris kett kokku 96 mängupõrgut ning andis tööd enam kui 2600 inimesele.

Tänavustest laienemistest väärib märkimist veel Malta, kus OEG avas InterContinentali  hotellis oma suurima, 2700ruutmeetrise kasiino.

Aasta lõpus avatakse aga Tallinnas üle pikkade aastate taas uus hotell ja mitte niisama keskpärane öömaja, vaid OEG ja Hiltoni koostöös ehitatud luksushotell, kust ei puudu muidugi ka suur ja uhke kasiino. Tegemist on esimese nn kasiinohotelliga, mis on  projekteeritud vastavalt ettevõtte enda nägemusele kõrgetasemelise hotelli ja tippkasiino kooslusest.

Rumeeniast aga tuli OEG neli aastat tagasi ära kahjumiga, olles seal tegutsenud peaaegu neli aastat. Rumeenia turul valitses tihe, aga mitte kuigi aus konkurents. Riik karmistas regulatsioone veelgi, kuid ei suutnud nende järgimist piisavalt kontrollida.

Olympicus järgitakse seadusi – see pani firma Rumeenias selgelt halvemasse olukorda. Konkurendid vältisid makse, maksid palka mustalt, teenisid varjatud tulu ja kasutasid muid ebaausaid ärivõtteid. See andis neile märkimisväärse eelise.

“Kasiinondus on enamasti riigi poolt täpselt reguleeritud äri. Mõistlik ettevõtluskeskkond sõltub seadustest, aga eriti sellest, et neid seadusi ka austataks ja täidetaks,” nendib Jääger.

Suure arengutõuke andis OEG kontsernile börsileminek. Ühelt poolt sai ettevõte lisaraha edasi arenemiseks, teiselt poolt aitas see kaasa rahvusvahelisele tuntusele ja  usaldusväärsusele. Need kaks on uutele turgudele sisenemisel kõva valuuta.

OEG maksis eelmisel aastal Eestis ainuüksi hasartmängumaksu umbes kuus miljonit eurot. Kõvasti panustab firma uuele internetimängude valdkonnale, kuhu OEG jõudis oma OlyBeti mängukeskkonnaga suhteliselt hilja. Spordiennustusel läheb hästi – nii Eestis kui Lätis on tõustud lühikese ajaga teisele positsioonile.

Olympic Casino tähistab sel aastal 22. sünnipäeva. Täpselt sama kaua on ettevõttes töötanud ka Olympicu kõige staažikamad töötajad. Paarikümneaastase staažiga inimesi on ettevõttes mitmeid. Osa pikaajalistest töötajatest on ettevõtte sees karjääri teinud, teised püsinud omas ametis ning saanud tõelisteks gurudeks.

Ja ometi on kasiinonduse suhtes ühiskonnas jätkuvalt umbusku ning põlgust. “Maailm meie ümber on pidevas muutumises ja moodsad inimesed tahavad elus võimalikult palju kogeda,” mõtiskleb selle üle Jääger. “Me ei pea tegelikult otsima kasiino eeliseid teatri või kino ees,  pigem on mõistlik nentida, et tegemist on ühe alternatiiviga vaba aja veetmiseks.”

Jääger ise kuigi tihti mängusaalis panuseid ei tee, kuigi teistes riikides kohaliku turu ja sealsete tegijatega tutvudes paneb aegajalt mõned žetoonid siiski mängu. Kasiinos saavat  hästi aega veeta ka mängimata – kunagi näiteks teati Tallinnas, et muud kohta öisel ajal hea kohvi ja tasuta interneti nautimiseks polegi kui kasiinosaal!

Uuringud on näidanud, et sõltuvusprobleemide riskirühm on üks-kaks protsenti  mängijatest. OEG on selle teemaga aastaid tegelenud ja viljad pole lasknud end oodata – uuringute järgi sõltlaste hulk väheneb.