PKC Eesti OÜ

Ettevõtluse Auhind 2012
Välisinvestor 2012


Ivo Volkov:
kliendid hindavad paindlikkust                                                  

Ivo Volkov on PKC Eesti OÜ juhatuse esimees

Ivo Volkovi sõnul on ettevõtte tegutsemise vältel olnud klientidele olulised toodangu kvaliteet, tarnekindlus ja hind. Praeguses ebastabiilses majanduskeskkonnas aga mängib suurt rolli ettevõtte paindlikkus.

PKC Eesti AS on tänu headele töötajatele saanud üle keskmise hästi hakkama ka raskemates majandusoludes. Kliendid on meiega endiselt rahul. See näitab usutavasti, et me oleme suutnud nende ootusi täita ka keerulistel aegadel.

Pakume üha enam oma klientidele lisaks tootmisteenustele ka arendusteenuseid, nii olemasolevate toodete parendamisel kui ka uute väljatöötamisel. Soovime olla järjest paremad partnerid oma klientidele, laiendada teenuste valikut ja parandada pidevalt teenuste kvaliteeti ja paindlikkust. Lisaks tegeleme igapäevaselt ja järeleandmatult efektiivsuse tõstmisega.

Meie klientide ootused ei ole oma olemuselt aja jooksul kuigivõrd muutunud. Nii eile kui täna olid ja on olulised toodangu kvaliteet, tarnekindlus ja loomulikult hind. Lisaks kasvab meie ebastabiilses majanduskeskkonnas paindlikkuse roll – sa pead olema võimeline kiirelt tootmismahtu kasvatama ja ka kahandama, kui selleks vajadus tekib, ka sealjuures ellu jääma. Samal ajal tuleb üha kiiremini uusi tooteid juurutada.

PKC Eesti AS keskendub eelkõige oma geograafilise piirkonna ehk Põhja-Euroopa teenindamisele. Meie emaettevõte PKC Group Oyj on laienenud viimastel aastatel globaalselt jõudsalt nii Kesk-Euroopas kui ka Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Üritamegi teenindada oma kliente võimalikult lühikeselt distantsilt, et säilitada paindlikkust.


LÜHITUTVUSTUS:
PKC Eesti tegeleb peamiselt juhtmeköidiste lepingulise tootmisega veoauto- ja elektroonikatööstustele. Põhjuseks, miks suured kliendid just PKCd eelistavad, peab ettevõte ise nii pikaajalisi kogemusi juhtmeköidiste ja ühenduskaablite tootmises kui ka väljaõppinud ja professionaalset personali.

PKC Eestil on kaks tehast: üks neist asub Haapsalus, kus töötab ligi 350 töötajat, teine, Keila tehas annab tööd 750 inimesele. Peale selle on PKC kontsernil, kuhu PKC Eesti AS kuulub, esindused ka Brasiilias, Hiinas, Saksamaal, Iirimaal, Mehhikos, Poolas, Venemaal, Ukrainas ja Ameerika Ühendriikides.

PKC Eesti AS on Põhja-Soomes asuva PKC Group Oy tütarettevõte Eestis, mis asutati aastal 1991 esmalt allhanketööde pakkujana kontsernile. Hiljem, aastast 2002, tegutseti edasi juba PKC Group Oy tütarettevõttena.

www.pkcgroup.com