Playtech Estonia OÜ

Aasta Vastutustundlik Ettevõte 2015
Aasta Ettevõte 2015 nominent

 


Playtech Estonia OÜ tulemused 2014

Müügitulu (mln €) 23,7
Ärikasum (mln €) 1,1
Tööjõukulud (mln
€) 18,3
Töötajate arv 519
Lisandväärtus 1 töötaja kohta (€) 40 400


 

Playtech on võtnud vastutuse oma töötajate heaolu eest

Tarkvarafirma Playtech Estonia maksab töötajatele väga head palka. Ent lisaks panustab firma töötajate heaolusse veel üle miljoni euro aastas pluss riigimaksud (lisahüvedele kulub 1550 eurot töötaja kohta). Mõned inimesed olla imekombel sellest firmast ka omal soovil lahkunud.

Playtech korraldab oma töötajatele ja nende peredele kevadgrille, suvepäevi ja jõulupidusid. Lisaks toimuvad sügismatk, tervisenädal, “Omade Jopede” peod, spordiürituste sari Playthlon (suusatamine, laskejooks, orienteerumine, disc golf, kergejõustik jne). Regulaarselt saab käia firma kulul jalgpalli-, korvpalli- ning suusatrennis.

Kontoris saavad töötajad mängida piljardit, lauajalgpalli, pinksi, Xboxi, Playstationit ja Wiid. Kõigile on avatud seljavenituspink, massaažituba, saun ning jõusaal.

On mitmeid puhkenurki diivanite, massaaži- ja munatoolidega. Töö ajal saab lõõgastuda kontori terrassil, kus on suvel aiamööbel, päikesevarjud ja maasikad. Hiljuti näiteks  küpsetati terrassil töö ajal pannkooke, lisandiks värske vaarikamoos ja kohapeal tehtud  jäätis.

Kõik töötajad saavad iga päev (nii palju kui jaksavad süüa) tasuta puuvilju, kohvi, teed, mustikakisselli, mett, ingverit. Suvisel ajal on sügavkülmas tasuta jäätis. Näiteks sel  suvel söödi ära umbes 30 000 jäätist! Puuvilju läheb iga kuu oma 2,5 tonni!

Igal reedel kostitab firma töötajaid Tartu kontori üheksas(!) kööginurgas eriliste suupistete ja maitsvate üllatustega.

Kontori raamatukogust saab laenutada erialast kirjandust, seal on mängimiseks  lauamängud. Lugemiseks on olemas kõik populaarsemad päevalehed, nädalalehed ja ajakirjad.

Firma on korraldanud oma töötajatele eelisjärjekorras lasteaiakohad Tartu Terakese lasteaeda, kus on ka ingliskeelne rühm. Lapsevanematele antakse vajaduse korral lahkesti vabu päevi, makstakse koolikoti- ja lapse sünnitoetust.

Vastavalt oma tööstaažile saavad Playtechi inimesed kasutada spetsiaalset rahalist fondi, mis kompenseerib tervisele ja meelelahutusele tehtud kulutused. Seda kutsutakse kalade süsteemiks. Igal kalaastmel on poole aasta kindel “kalafond”. Fondide suurust ettevõte ei avalikusta, kuid kalastaatused on maim (0–3 aastat firmas), vana kala (3–6), säga (6–9), sensei (9–12) ja guru (üle 12 aasta).

Sägadele, senseidele ja gurudele ulatab tööandja korra aastas reispassi ehk reisibüroo kinkekaardi. Näiteks üks üheksa aastat firmas olnud töötaja käis kogutud tšekkide eest  hiljuti Ameerikas Kariibi mere huvireisil.

Kõikidele “kaladele” kehtivad soodustused enam kui sajas söögikohas, spordiklubis, poes jm.
2014. aastal käisid Playtechi Eesti üksuse töötajad kokku enam kui tuhandel koolitusel. Kõik töötajad saavad teha tasuta tervise koormustesti, käia silmaarsti juures ning vaktsineerida end gripi vastu. Lisaks ergonoomilistele toolidele, laudadele ja hiirepatjadele on töötajate käsutuses istumispallid.

Firma kontorid nii Tallinnas kui ka Tartus asuvad ühistranspordiga või jalgsi hästi  ligipääsevates kohtades. Tartus on garaažis eraldi rattaparkla.

Üks hea tulem on sellisel sulnil töö- ja pereelu harmoonial veel: Playtechi töötajad “saavad endale lapsi lubada”: ainuüksi sel aastal on ilmale tulnud üle 40 “firmabeebi”.

“Meie jaoks on oluline, et inimene oleks õnnelik igal hetkel,” ütleb Playtech Estonia kommunikatsioonijuht Marianne Võime. Ettevõttes töötavad valdavalt noored mehed (keskmine vanus 32), tehes istuvat tööd – “riskiikka” jõudvaid mehi tuleb hästi hoida.

Naljaga pooleks: firma võib inimesed nii ära hellitada, et neil saab olema raske mujal  töötamisega toime tulla!


Omas valdkonnas maailma tipptegija
Londoni börsil noteeritud Playtechi kontsern loob tarkvara terviklahendusi maailma  juhtivatele mänguoperaatoritele: kasiinod, pokker, bingo, loterii, spordiennustus,  sotsiaalmeedia mängud jne. Selles vallas on firma maailma suuremaid tegijaid.

Eesti üksuse Playtech Estonia ainus klient on emafirma. Siin tehakse arendust ja tootmist  ning pakutakse IT tugiteenuseid. Turundus, müük, juristid, õigusosakond, finantsanalüütikud jt funktsioonid asuvad Playtechi teiste riikide üksustes.

Playtechi kontsernil on üle maailma 13 keskust ning ligi 4000 töötajat. Neist 660 Eestis, peamiselt Tartus. Playtech Estonia on Tartu linna suurim erasektori maksumaksja.


Playtech panustab ka Eesti IT-sektorisse
Ettevõte osaleb IT-õppekavade ülevaatamises (Tartu ülikool, Võrumaa kutsehariduskeskus jt), aitab kujundada sektori õigusakte, võtab hulganisti vastu õppegruppe, praktikante ja külalisi.

Firma töötajad käivad koolides esinemas ja reaalaineid propageerimas.

Playtech on toetanud erinevaid valdkonnaspetsiifilisi üritusi (Geekout, Nordic Testing Days, Topconf, TEDx Tartu) ning noorte programmeerijate ringe. Ettevõtte töötajad annavad verd ja toetavad kodutuid loomi. Firma kingib lastekodudele ja koolidele arvuteid ning mööblit.


Toivo Tänavsuu