Santa Monica Networks Group OÜ

Mitmekülgselt konkurentsivõimelisim ettevõte 2012

 

Justas Dargužas on SMN Grupi juhatuse esimees

Justas Dargužas: põhitegevusele keskendumine tasub alati ära

SMN Grupi juhatuse esimehe Justas Dargužase hinnangul tuleb keerulistel aegadel keskenduda esmajärjekorras põhitegevusele, sest see näitab ettevõtte tugevust nii töötajatele kui ka klientidele. Arenemine ja laienemine tulevad kasuks alles siis, kui kõik sammud on väga hästi läbi mõeldud.

SMN Grupi fookuseks on alati olnud kliendi aitamine, et ehitada usaldusväärne, töökindel ning turvaline IT-lahendus. Rasketel aegadel toonitasime, et eelkõige tuleb tähelepanu pöörata põhitegevusele – just see strateegia aitas meil keskenduda valdkondadele, milles oleme kõige edukamad. Selline käitumine ei aidanud grupil mitte ainult võita turgu kõigis neljas riigis, vaid suurendada ka kasvu.

Üks otsustest, mille me masu ajal ehk 2008. aastal vastu võtsime, oli arendada SMN Grupi oma teenuste valikut. Läbi raskuste alustasime hooldusteenuste pakkumise projektiga, mis tänaseks kasvab jõudsalt iga aastaga – parim tõestus sellele on Prime Investmenti aastaraport meie IT-teenuste kohta.

Lisaks märkasime nõudlust koolitusteenuste järele ning otsustasime eelmisel aastal hakata pakkuma esialgu Soome turul infovõrgustike ja turvasüsteemide koolituste teenust.

SMN Grupp on esindatud neljas riigis: Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Tänu vahenditele ja oskustele spetsiifilises valdkonnas ühes riigis on grupil võimalik sama edu korrata ka teistes. Seega on lähimas tulevikus eesmärk korrata SMN Finland SantaCare Trainingu teenuste edukust ka Balti riikides, potentsiaali on näha juba praegu.

SMN Grupp jälgib hoolikat turutrende ning analüüsib neid. Pärast väga detailset analüüsi otsustasime hakata pakkuma ka andmekeskuste lahendusi, nii et klient saab tervikliku infrastruktuuripaketi, alustades serverite ja andmesalvestustega ning lõpetades võrkude ning turvasüsteemidega.

SMNi üks olulisemaid eesmärke ongi andmekeskuste äri arendamine kõigis neljas riigis. Viimastel aastatel tegelesid paljud meie kliendid oma ettevõtte süsteemide ja infrastruktuuri juurutamisega. Tänaseks on ilmne, et aina enam püüavad nad olemasolevatest IT-süsteemidest välja võtta maksimumi ega keskendu pelgalt baaslahendustele. See valdkond nõuab aga väga suurt teadmistepagasit IT-süsteemide, infovahetuse ning turvalisuse vallas ning parimaks partneriks kliendile on vaid see ettevõte, kes on järjepidev ning investeerib teadmiste uuendamisse ning oskuste lihvimisse.

Kui mainida veel trende, siis üks kasvav valdkond on näiteks audio-videokonverentsid. Vajadus nende järele ei tulene mitte igaks-juhuks-olgu-olemas mentaliteedist, vaid pigem pidevast majanduslikust survest kärpida kulusid reisimiste arvelt, hoida kokku aega ja tõsta efektiivsust.


ETTEVÕTTEST:
Santa Monica Networks sai alguse 1989. aastal Soomest. Kolm aastat hiljem laiendati oma tegevust Eestisse ning 1999 moodustati Santa Monica Software’i ja Rootsi firma Salcom Communicationsi ühinemisel ettevõte Cygate Grupp. 2003. aasta alguses eraldati Eesti ja Leedu tütarettevõtted MBO tulemusena iseseisvaks äriüksuseks ning asutati tütarfirma Lätis. Santa Monica Networks AS moodustab koos Läti firmaga Santa Monica Networks SIA, Leedu firmaga Santa Monica Networks UAB ja Soome firmaga Santa Monica Networks OY ühtse kontserni.

Ettevõte on keskendunud ennekõike võrgu-, turvalahenduste ja andmekeskuste täislahenduste ja tugiteenuste pakkumisele. Klientideks on finantsasutused, riigiasutused, suurfirmad ja eraettevõtted ning partneriteks maailma juhtivad tehnoloogiafirmad.