Tartu Mill AS

Eksportöör 2013


Kalle Jaarman:
„Ja pidage siis meeles – al dente!“                                               

 Kalle Jaarman on Tartu Milli müügidirektor

Mäletate hiljutisi Tartu Milli reklaame, kus üks noorema põlve tuntumaid chef’e Anni Arro valmistab isuäratavat pastarooga oliivõli, tomatite, küüslaugu jarosmariiniga. Ja kus ta nagu muuseas ütleb, et nüüd saab poest Eesti tootja pastat, mis on sama hea kui Itaalia oma, kui mitte parem.
„Ja pidage siis meeles – al dente!“ lisab ta meeldiva häälega lõpetuseks.

Tõepoolest, Eesti ja ka Baltikumi suurimaks teraviljatöötlejaks tõusnud Tartu Mill on tootmise kaasajastamise võimsalt käsile võtnud. 2012. aastal investeeriti tootmise parendamisse Eestis ja Läti tütarfi rmas kokku 7 miljonit eurot ning käivitati ka moodne ja võimas pastatehas.

Ettevõtte müügidirektori Kalle Jaarmani hinnangul on tarbijad Tartu Milli brändiga jaekaubandustooted – jahud, pastad, jahusegud ja teised teraviljatooted positiivselt vastu võtnud. „Tagasiside kvaliteedi ja sortimendi kohta on olnud väga hea ja tooted meeldivad Eesti tarbijale,“ kinnitab Jaarman.
Aga mitte ainult. Pärast viis aastat kestnud läbirääkimisi alustas Tartu Mill mullu jahu müüki ka McDonald’si ketile. See on ettevõttele suur tunnustus, sest McDonald’si kvaliteedi ja tarnekindluse nõuded on väga kõrged.

Tartu Mill, mille osanike seas on kohaliku kapitali kõrval ka Saksa jahutootja Saalemühle Alsleben, kasvab iga aastaga üha rohkem globaalseks tegijaks. Mahtude suurendamine lubab vaadata olemaolevate turgude kõrval ka Rootsi, Venemaa ja Tšehhi poole. Tänu messidel osalemisele Amsterdamis, Kölnis ja Pariisis on saadud eksportkontakte Euroopas, Aafrikas ning ka Lähis-Idas ja Araabia maades.

1941. aastal loodud Tartu Elevaatori järeltulija töötles 2012. aastal 210 000 tonni teravilja, eksportis toodangust ligi veerandi ning näitas ligi 140 miljoni eurose müügitulu juures 3,5 miljoni eurost kasumit.
Tuleviku ja investeeringute osas on palju uusi plaane, mis tarbijate jaoks tähendab kindlasti Tartu Mill kaubamärgi all müüdavaid uusi huvitavaid tooteid.
Samuti on fi rma otsustanud kohandada pakkeliinid ja pakendid selliselt, et need vastaksid Skandinaaviamaade jaekettide soovidele.

AS-is Tartu Mill töötab 53 inimest.


TUTVUSTUS:
Tartu Mill toodab igat tüüpi nisuning rukkijahu, samuti mannatangu. Teiseks tegeldakse töödeldud ja imporditud toiduainete müügiga (nisujahu ja jahusegud, riis, tatar jt. tooted), loomasööda ja söödalisandite müügiga. Kolmandaks hoiustatakse,töödeldakse, kuivatatakse ja puhastatakse puistevilja.

Tartu Milli nime kannab ettevõte 2010. aastast, enne tegutseti Tartu Veski nime all.

www.tartumill.ee