TOP Marine OÜ

Üldvõitja
Aasta Ettevõte 2014
Aasta Eksportöör 2014

 

Top Marine tulemused 2013

Käive (tuh €) 2 683
Ärikasum (tuh €) 199
Töötajate arv 12
Lisandväärtus 1 töötaja kohta (tuh €) 36Andry Prodel: parim müügimees on hea toode

Kui rahvusvaheline telepilt näitab sõudevõistlusi, mida peetakse Moskva Krõlatskoje olümpiakeskuse sõudekanalites, saab seal näha TOP Marine slippe* ja ujuvkaisid. Eestis valminud kaid on ka mitmes Soome sadamas ja kui nimetada eksootilisemaid kohti, siis võib neid leida Jaapanist ja Norra põhjaosast. Ettevõttes valmistatud mootorpaadipukid reisisid aga ühte Iiri mereväebaasi.

Eksport moodustab Top Marine käibest umbes 75% ning prognooside järgi kasvab ekspordi osakaal lähitulevikus veelgi. Eksportturgudele laienemine on ettevõtte juhi Andry Prodeli sõnul toimunud pigem rahulikult – üks riik korraga. „Lähtume põhimõttest, et meie tooted ja projektid on ise kõige paremad müügimehed. Ja saame sageli kinnitust, et just nii see ongi. Peaaegu igal nädalal tuleb mõni telefonikõne või kiri edasimüügist või meie esindamisest huvitatud inimeselt,“ sõnab ta. Hoolega on osaletud Skandinaavia erialamessidel.

Top Marine on edasimüüjate kaudu esindatud Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Venemaal, Valgevenes ja Jaapanis laia tootevalikuga alates lihtsamatest plastujukitega ujumiskaidest kuni keeruliste betoonist monoliitkaideni, kuhu sisse võib projekteerida elektri- ja veekanalid ning peale majad ehitada.

Top Marine sai alguse 2004. aastal sellest, kui omanikud otsustasid ühe ettevõtte ärisuunad lahku lüüa. Enne seda toodeti ja paigaldati ujuvkaisid plastmassivalutehase ühe tegevusharuna. Ujuvkaide valmistamise koondamine eraldi ettevõttesse oli plastitehase arengu loogiline jätk ning paljud tooted, nagu näiteks poid ja plastujukid, valmistatakse just plasti rotovalu tehnoloogiat kasutades. „Meie tugevusteks on kvaliteetne tootevalik, professionaalne meeskond ja tänapäevased tootmisvahendid,“ ütleb Prodel. Kogemust jagub, sest eri ujuvkaisid on tehtud juba aastast 1996.

Esialgu pakuti allhanget Soome ujuvkaide ehitajatele. Läbimurdeni jõuti kolm aastat hiljem, kui hakati välja töötama oma tooteid ning alustati tootmist Näpi tehases. Eestis on ujuvkaide baasil ehitatud sadamaid nii Tallinna Vanasadama jahisadamas, Kuressaare sadamas, Kalevi jahtklubis, Kärdla sadamas kui ka Pärnu jahtklubis, tänavu valmisid Tartus Sõpruse paadikaid.

Suurim projekt valmis eelmisel aastal Riias Kipsala saarele vantsilla kõrvale Daugava jõele. Riga City Marinasse toodeti ja paigaldati üle 1000 meetri monoliitkaisid ning lisaks ujuvmajad riietus- ja duširuumidele, ujuvad kontori- ja õpperuumid, valvurimaja ning laoruumid noorpurjetajate varustuse hoidmiseks. Eriliseks teeb asja see, et kõik sadamahooned asuvad ujuvana Daugava jõel.

2013. aasta oli Top Marine käive 2,65 miljonit ja kasum 163 700 eurot. Tänavu loodetakse müüginumbrites samale tasemele jõuda.


TOP MARINE OÜ
Top Marine OÜ on Eesti juhtiv ujuvate kaide ja ujuvlahenduste tootja, kellel on vastav kogemus aastast 1996. Ettevõte pakub ujuvkaidel sadamatele võtmed-kätte lahendusi ehk alates majasisesest projekteerimisest kuni täieliku valmimiseni. Aastas valmib keskmiselt 3000 meetrit ujuvkaisid. Top Marine OÜ tootmine asub Rakvere külje all Näpil ning müügikontor Sauel. Ettevõttes töötab 15 inimest.