Toyota Baltic AS

Konkurentsivõimelisim hulgikaubandusettevõte 2014

Toyota Baltic: edu toob areng ja roheline mõtlemine

Toyota Baltic juhindub Toyota kontserni väärtusi koondavast Toyota Wayst, mille üks kandvaid osi on jaapanikeelne termin kaizen, mis tähendab pidevat arengut, juhtides ettevõtet püüdlustes üleüldise kvaliteedi poole. Seda kinnitab ka Saksamaa juhtiv tehnilise kontrolli agentuur (TÜV), mis hindas juba neljandat aastat järjest Toyota sõidukid kõige kvaliteetsemaks ja töökindlamaks.

Esindades Toyota kontserni väärtusi, järgib ettevõte igapäevaselt kvaliteedi ning keskkonnahoiu põhimõtteid. Toyota on Baltimaade ainuke automüüja, kellel on ISO 14001 sertifikaadiga edasimüüjad. See tähendab, et edasimüüjad on seadnud ettevõtte tegevusele kõrged keskkonnaalased eesmärgid. Keskkonnahoid on kõigi jaoks oluline ning Toyota teab seda, hoolitsedes autotootjana selle eest, et uued sõidukid saastaks keskkonda üha vähem, ning populariseerides iga aastaga hübriidsõidukite müüki – hübriidid pole enam sugugi niši-, vaid peavoolutoode. Toyota roheline mõtlemine on nakkav – tänavu aprillis vahetasid toidutootjad AS Kalev ja AS Põltsamaa Felix kogu oma autopargi (51 sõidukit!) uute keskkonnasõbralike Toyota Yarise ja Aurise hübriidautode vastu.


Toyota Baltic AS on 1993. aastal asutatud Toyota ning Lexuse ametlik maaletooja. Ettevõtte kaubamärke müüb Eestis edasi üheksa, Lätis neli ning Leedus kuus esindust. Toyota on viimase kümne aasta müüduim automark Eestis.