Vihula Mõisa puhkeküla

Turismi Uuendaja 2012


 

Kadi Elmeste:
Vihula mõisa külalised ootavad puhkuselt huvitavat kultuuri- ja looduselamust kui ka heal tasemel meelelahutust

Kadi Elmeste Vihula Manor Country Club & Spa müügi- ja turundusjuht

Kadi Elmeste sõnul ootavad Baltikumi ühe suurema mõisakompleksi külalised puhkuselt nii huvitavat kultuuri-ja looduselamust kui ka heal tasemel meelelahutust. Ja sageli ollakse üllatunudki, et see, mis maapiirkonnas pakutakse, võib nii kvaliteetne olla.

Oleme seni kenasti hakkama saanud ja võime esimese suve tulemustega rahule jääda. Vana ja väärikas Vihula mõisakompleks sai lõplikult kogumahus renoveeritud alles mais, nii et see suvi oli meile hea testimisaeg – nüüd oleme kogemuse võrra rikkamad ning ka paremini ette valmistunud.

Oleme väga rahul sellega, et 800-aastase ajalooga Vihula mõis on saanud populaarseks nii eestlaste kui välismaalaste hulgas. Meil on suurepärased suhted kohaliku kogukonnaga, kuna oleme selles piirkonnas suur tööandja ning pakume ka põnevat meelelahutust. Sel suvel korraldasime palju kontserte, mida käis nautimas üle 10 000 inimese. Lisaks tegime suure jaanipäevapeo, rahvusvahelise vanade autode näituse, lahtiste uste päeva mõisa teenuste tasuta testimiseks, pere- ja laadapäevi jms. Külastajate huvi oli suur, nii et kindlasti korraldame selliseid ettevõtmisi veel.

Vihula mõisa külastajatel on peamiselt kaks suuremat ootust: soov saada põnevat looduselamust ja heal tasemel meelelahutust. Asume kaunis Lahemaa rahvuspargis, kus on mitmekesine looduskeskkond, hästi korrastatud matkarajad, romantilised rannakülad ja mitmed teised kaunid kohad. Vihula mõis pakub omalt poolt põnevat meelelahutust ja väga heal tasemel teenuseid, et külalised saaksid mõnusas looduskeskkonnas hästi puhata, nautida maitseelamusi Vihula mõisa restoranis ja kõrtsis ning veeta aega aktiivselt puhates või basseinis ujudes ja spaa teenuseid nautides. Sageli saame tagasisidet, et meie tase ületas kõik ootused ja nii rohket teenuste valikut ei osatud maapiirkonnas oodatagi.

Vihula mõis on ka põnev koht eriliste töiste väljasõitude jaoks. Tänaseks on Vihula mõisas kokku kaheksa seminariruumi ja 10 kuud aastas on meie peamiseks kliendiks konverentside ja seminaride korraldajad. Endiselt on oluliseks kliendiks eestimaalased, kellele pakume väga heal tasemel seminaride korraldamise võimalust vaid tunnisõidu kaugusel Tallinnast. Kuid ka välisturgudel on Vihula mõisa tuntus järjest suurenemas. Rahvusvahelistest turgudest on meie jaoks esmase tähtsusega Soome ja Vene, lisaks sellele on olulised ka Saksa ja Läti turg.


LÜHITUTVUSTUS:
16. sajandist pärit elegantne Vihula mõis Lääne-Virumaal, mis uhkeldab suurima mõisakompleksiga Balti riikides, pakub oma 2012. kevadel avatud puhkekülas nii unikaalset mõisamiljööd kui kaasaegseid mugavusi. Romantilise külamiljööga ülejäänud mõisakompleksist selgelt eristuv Vihula Mõisa Puhkeküla ootab külla nii Vihulas pikemalt peatuvaid külalisi kui ka ühepäevaturiste.

Lahemaa Rahvuspargis asuva puhkeküla trumbiks paljude konkurentide ees on teenuste oskuslik pakkumine ajaloohõngulises miljöös. Siin asub 15 renoveeritud ajaloolist ehitist, mh vesiveski, jääkelder, endisest karjakastellist ümber tehtud basseinimaja, ökospaaks muudetud tõllakuur, majutus tuvimajas jne. Kaval-Antsu kõrts pakub traditsioonilist Eesti rahvustoitu, kasutusel on maaküte, päikesepaneelid, oma ürdiaed ja ökofarm ning 18 vaatamisväärsusega minigolf Baltimaade suurimal minigolfiväljakul. Peale selle asub Vihula Mõisa Puhkekülas külastuskeskus koos elegantse kohviku ja disainipoega, kus müüakse mõisa oma Vihula Manor Lifestyle’i kollektsiooni tooted.

www.vihulamanor.com