ZeroTurnaround OÜ

Innovaator 2011

 
Jevgeni Kabanov:
innovatsiooni ergutab inimeste inspireerimine, mitte manageerimine

Jevgeni Kabanov on ZeroTurnaroundi asutaja ja tehnoloogiajuht

See, kui kaugel võiks ZeroTurnaround oma arengus olla viie aasta pärast, on tõeliselt raske küsimus. ZeroTurnaround kasvab pidevalt – juba praeguseks on see kasvanud rohkem, kui oskasime mõni aeg tagasi ennustada. Ja mingit lõppu kasvule pole näha, seega võib julgelt uskuda, et järgmise viie aasta jooksul kasvame igal aastal vähemalt kahekordselt.

Mida me saame ennustamatusest hoolimata teha, on arendada oma potentsiaali. IT on valdkond, mis kasvab ja muutub tohutult, ja ma arvan, et viie aasta pärast on see hoopis teistsugune kui tänapäeval. Kogu IT eesmärk on ju inimkonna efektiivsust mingil määral tõsta ja me kõik anname sellesse oma väikese osa. Kvalitatiivselt ja kvantitatiivselt muutub kõik ja see on väga põnev. Kui me suudame kasvu jätkata, siis mingil hetkel võib ZeroTurnaroundist kasvada miljoni dollari ettevõte. Kasvupotentsiaal selleks on meil olemas. Kindlasti tahame me ZeroTurnaroundis selles osalised olla, anda oma panuse, et maailma veidi paremaks muuta.
Mingil määral ma kardan ettevõtete väga suureks kasvamist, sest siis oleme me probleemi ees: kuidas hoida ka kümme korda suuremana alles sama suunda, ühiseid eesmärke ja ühtset ettekujutust sellest, kuhu me liigume? Praegu käib meil ettevõttes näiteks monitooring, statistika kogumine, et kõik oleksid teadlikud, mis seisus me hetkel oleme. Ja kui midagi halvasti on, siis kõik pingutavad, et olukord paraneks. Me oleme vaba organisatsioon – siin võivad kõik initsiatiivi näidata ja asju paremaks muuta.

Muidugi ei looda me vaid mingile üleüldisele protsessile või trendile, vaid teeme ka ise palju ära – valime ettevõttesse head inimesed ning usaldame neid. Ettevõtet juhtides on minu stiil inspireerida, mitte manageerida. Ma ei nimetaks seda ka demokraatiaks, vaid põhimõtteks, et kui inimestel on palju infot käes, siis on neil ka rohkem võimalusi. Vabavaraprojektidega töötamisel toimib see hästi. Ma ei ütle, et see jääbki nii, aga praegu see töötab, ergutades innovatsiooni paremini.

Mulle meeldib see, mis Eestis praegu toimub – me oleme suured start-up ettevõtted, praegu tuleb kolmas tarkvaralaine ja ma ootan huviga, mis juhtuma hakkab. Tartus on tekkinud justkui oma Silicon Valley. See tähendab, et Eestis on terve mõistuse ja võimu alge olemas ja mul on huvitav jälgida, kui suured ja tuntud me viie aasta pärast oleme.


ZeroTurnaround alustas tegevust 2007. aastal kaheinimeselise start-up-ettevõttena, pakkudes Java programmeerijatele mõeldud toodet JRebel. Tänaseks töötab ettevõttes üle 20 inimese nii Tallinnas, Tartus, Prahas kui USAs. Kõigest mõne aastaga on jõutud vallutada 35% maailma riikidest, tänaseks on ZeroTurnaround müünud üle 18 000 JRebeli litsentsi, klientideks on teiste seas ka näiteks Apple, IBM, Cisco, HP, LinkedIn, Bank of America, Siemens, Twitter ja Foursquare. JRebeli tähtsust turul kinnitas tänavu saadud JAX Innovation Award 2011 innovatiivseima Java tehnoloogia kategoorias.

JRebel on Java arendajatele suunatud programm, mida on kerge üles seada ja mida kasutades võib võita keskmiselt viis nädalat arendamisaega aastas. Arvestades suurettevõtete arenguvajadusi on iga võidetud sekund oluline. Põhimõtteliselt ehitavad ZeroTurnaroundi programmeerijad produktiivsustööriistu, mis säästavad oluliselt arendajate meeskondade aega ning raha, lausa keskmiselt 17%. Hetkel puudub Tartus välja mõeldud Jrebel tootele konkurents.

Tulevikusiht on ZeroTurnaroundil JRebeli kasutajate hulka kümnekordistada ning tugevamalt olla esindatud USA turul, sel aastal lansseeritud toote LiveRebel müük edukalt käima saada ning samal ajal pidevalt kahekordistada meeskonda, võttes veel 2011. aastal appi kümme-kakskümmend Java inseneri ning lisaks müügi- ja turundusinimesi. Jätkatakse Java tehnoloogia konverentsidega GeekOut, mille Eesti arendajate kogukond sel aastal soojalt vastu võttis.

www.zeroturnaround.com

Innovaator 2011 nominendid