Valitud kategooria: Kosmeetik

kosmeetik

Kosmeetik

Kosmeetiku oskuste hulka kuuluvad iluteenused, mis aitavad tagada näonaha puhtuse ja loomuliku sära. Oma ametialaseid kogemusi kasutatakse ka käte- ja kehahoolduse tegemisel.

Kosmeetikute teenused on sobilikud nii meestele kui naistele. Professionaalne hooldus hõlmab ka esmajärgus probleemiallika tuvastamist.

Paljud ettevõtted pakuvad teenust ilusalongides, kus on võimalik kasutada ka järgmisi teenuseid:

Enamik kosmeetikuid pakub aga järgmisi teenuseid.

Näohooldus

Nägu on üks kehapiirkondi, mis peaaegu alati katmata. Seega tuleb vastu astuda nii päikesele, tuulele, külmale ja kuumale. Pidev keskkonnamuutus tekitab näonahale suurt stressi, mille tagajärjel võib tekkida naha lõtvus, tuhmus ja silmanähtav väsimus.

Näohooldus pakub nahale vajalikke toitaineid, mis aitab välimust turgutada ja värskendada.

Hoolduse sagedus sõltub paljuski nahatüübist. Kogenud kosmeetik oskab nõustada, kui tihti ja mis vahenditega just sinu tüübile tähelepanu pöörata.

Kodustes tingimustes on põhiliseks tegevuseks näonaha puhastamine. Selleks sobivad geelid, näoveed ja muud nahakoorijad. Kõige tavalisema seebi kasutamine aga kuivendab nahka, seepärast soovitatakse ka kasutada spetsiaalseid vahendeid.

Problemaatiline nahk vajab aga omakorda kindlaid tooteid, mida tavaliselt kosmeetikariiulilt ei pruugi leida. Kosmeetik aitab tuvastada konkreetse probleemi ning seejärel saab abi juba apteegis müüdavatelt vahenditelt.

Klassikaline näohooldus

Kõige tavalisem viis, kuidas kosmeetiku juures oma näonaha eest hoolitseda. Hõlmab niisutamist, lõõgastamist, vananemisvastaseid kuure kui ka mehaanilist pooride puhastust.

Mehaaniline puhastus aitab peatada põletikulisi protsesse kui ka puhastada lihtsalt rasueritusest tekkinud pooriummistusi.

Sügavpuhastus eemaldab nii miiliumid kui komedoonid, kusjuures hoolduse käigus puhastatakse poorid sügavuti mustusest ja jääkainetest. Pärast stressirohket protsessi aitab kosmeetik näonahka lõdvestada massaaži abil.

Siiski sõltub see ummistunud pooride hulgast, kusjuures suur töömaht tähendab, et nahk võib olla massaažiks liialt ärritunud.

Teemantlihvimine

Teemantlihvimisega näohooldus on valutu ning toob kiired tulemused, muutes naha välimust nooruslikumaks ja pehmemaks.

Tihtipeale kasutatakse teemantlihvimist koos teiste protseduuridega, kuna see turgutab nahka vajalikul määral, et aidata näohooldusvahenditel imenduda ning õigesti toimida.

Mikrodermabrasioon või mikrolihvimine eemaldab surnud naha, ergutades seeläbi meie suurimat organit regeneerimise ja uuenemise suunas.

Teemantlihvimine kuurina vähendab aknest tekitatud ebatasasusi nahal, pigmendilaike kui ka muud armkude, mis aja jooksul tekkinud võib olla.

Microneedling

Eesti keeles tuntud ka kui kollageenteraapia. Aitab mikrodermabrasioonile sarnaselt erinevate nahaprobleemide vastu. Kollageeni sünteesides sileneb näonahk igas mõttes, vähendades kortsuvagude sügavust kui ka muid ebatasasusi.

Microneedling nimi tuleneb sellest, et kasutatakse väikeste nõeltega rulli, mis nahale palju pisikesi auke tekitab. Selle tagajärjel kiireneb kollageeni ja elastiini tootmine, mis on loomulik noorele nahale.

Naha koorimine

Tihtipeale teiste protseduuride eelduseks olev koorimine on oluliselt tõhusam viis naha puhastamiseks kui koduste geelide kasutamine. Professionaalsed kosmeetikud kasutavad keemilist koorimist, et vähendada pindmisi kortse, aknearme jmt.

Kasutatakse alfa-hüdroksiidhapet, mis on loodusliku päritoluga. Hapete võlu seisneb erilises toimes, mis aitab ühtlustada nahatooni ning isegi reguleerida rasueritust.

Keemilisest koorimisest taastumine võib võtta kuni kuu aega ning tulemuse kvaliteet on mõjutatud ka edasisest naha hooldamisest.

Kasutatakse erineva tugevusastmega koorijaid, mille valik sõltub suuresti nahatüübist ja -probleemidest.

Kätehooldus

Sarnaselt näole on käedki üldjuhul katmata. Lisaks peavad nad taluma igapäevaselt korduvat seebiveega pesemist, mis kuivendab nahka.

Kosmeetikud aitavad leida lahendusi probleemidele, mis on seotud kuivade kätega isegi juhul, kui tagajärjeks juba lõhenenud nahk. Rangelt soovituslik on kasutada niisutavaid kätekreeme kogu aasta vältel, aga eriti oluline on see meie kliimas talvistes tingimustes.

Ka peopesas asuvad higinäärmed võivad põhjustada kahjustatud nahka, olenevalt näärmete aktiivsusest.

Oluline on turgutada käte vereringet, kontrollides temperatuuri ning vereringet aeglustavate tegurite olemasolu. Viimase hulka kuuluvad kõik kitsad sõrmused, kindad jmt.

Toggle Filters

Sorteeri tüübi järgi:

Laen tulemusi...