Valitud kategooria: Küünetehnik ja maniküür

 

küünetehnik

Küünetehnik ja maniküür

Küünetehnikud on spetsialistid, kes tegelevad geelküünte paigaldamise ning maniküüriga. Kuigi varasemalt oli maniküür eraldi teenus, siis täna hõlmab küünetehniku amet mõlemat poolt sõrmede hooldusest.

Iluteenus, mis on eriti populaarne naiste seas, pakub maniküür võimalust näidata hoolitsetud välimust, kuna käed on üldjuhul riietega katmata (v.a talvel kinnastega).

Geelküüned

Geelküüned on tänasel päeval pigem veel uudne toode, aga vaatamata sellele väga populaarne viis enda kaunistamiseks.

Geelküünte paigaldamine tagab väikesed nõuded järelhooldusele, kuna on väga püsiv. Samuti ei kipu nad murduma nagu inimeste naturaalsed küüned.

Ainus põhjus taaskülastuseks on see, kui küüned “kasvavad välja”. Siis saab lakki uuendada ning soovi korral vahetada ka disaini.

Samuti peetakse geelküüsi väga heaks meetmeks enda naturaalse küünte kasvatamise perioodil, kuna tagab neile kaitse. Seega ei murdu enda küüned kasvatamise käigus ära.

Miinuspoolele jääb aga geeli võrdlemisi keerukas eemaldamine. See nõuab leotamist, mida on parem teha spetsialisti ehk küünetehniku juures.

Teine probleem ilmneb küünte tihedal vahetamisel, sest see muudab näpud õrnaks. Sellisel juhul tuleks käte kaitseks kasutada soojal ajal päikesekreemi.

Geelküüned vs akrüülküüned

Tihtipeale aetakse neid kahte omavahel segamini. Akrüülküüned on kunstküüned, mis kleebitakse peale. Seeläbi saab lisada pikkust ning nö ehitada soovikohane tulemus.

Geel kantakse aga oma küüne peale katva kihina, mis tähendab, et pikkust pole võimalik lisada.

“Hingamine”

Levinud on valearusaam, et geel takistab küüntel “hingamast”, mis mõjub halvasti nende seisundile. Tegelikult pole küüntel aga õhku tarvis ning geel ei erine selles osas mitte kuidagi tavalisest küünelakist.

Erinevad disainid

Geelküünte jaoks on valikus väga suur hulk erinevaid disaine. Kuna nad on niivõrd püsivad, siis võib vabalt lasta lendu oma rikkalikumad fantaasiad ning teha ka iga küüs oma nägu.

Selline välimus ei tuhmu ajas ning lubab isikupärastada väiksemaidki detaile.

Maniküür

Maniküür on üldine küünte ja sõrmede hooldus. Regulaarne hoolitsus aitab kätel püsida noorusliku ja pilkupüüdvana.

Klassikaline maniküür

Siia alla kuuluvad kõige tavalisemad käte eest hoolitsemise protseduurid. Nende seas on näiteks küünenahkade korrastamine, küünte viilimine ja poleerimine, sõrmede massaaž, käte kreemitamine naha elastsuse tagamiseks jmt.

Kindlasti on maniküüri osaks ka küünte lakkimine. Erinevalt geelküüntest ei ole tavalise lakkimise tulemus nõnda kauakestev, kuid kindlasti sama ilus. Samuti on see hõlpsasti eemaldatav.

Seega on klassikaline lakk ideaalne viis, kuidas anda küüntele üheks õhtuks või ürituseks endale meelepärane välimus ning see hiljem kodus maha võtta.

Kiirmaniküür

Professionaalne küünetehnik pakub üldjuhul ka kiirteenust, mis pole klassikalise maniküüri põhjalikkuse, kuid annab siiski kena tulemuse.

Siia hulka kuulub vana küünelaki eemaldamine, viilimine, poleerimine ning kergekoeline kätemassaaž.

Küünenaha eemaldamine

Küüne allosas asuv nahariba võib silma torgata ilusa küünelaki taustal. Seepärast pakutakse selle eemaldamist.

Samuti läheb siia alla ka küüne kõrval asuvate naharibade korrastamine. Teatavasti on sealne nahk õrn ning kipub hooletul eemaldamisel veriseks muutuma.

Professionaalse küünetehniku abiga tehakse see töö aga korrektselt ilma igasuguste kahjustusteta. Nende väljaõpe sisaldab sarnaselt kosmeetikuga põhjalikku treeningut inimese naha tundma õppimisel, seega kasutatakse sobivaid vahendeid ka naha pehmendamiseks.

Selline teenus tagab ka selle, et kahe maniküüri vahepealsel ajal ei kipu uued lahtised naharibad kuskilt välja turritama.

Toggle Filters

Sorteeri tüübi järgi:

Laen tulemusi...